ATLAS MRAKOV (Cloud atlas)

Všetko je prepojené

Filmový epos o magickej jazde v čase a priestore od tvorcov trilógie Matrix.

Pozoruhodná filmová adaptácia  svetového bestselleru Davida  Mitchella rozpráva žánrovo šesť rozdielnych  príbehov. Tie sa odohrávajú v rôznych časových obdobiach  a na rôznych miestach  od začiatku 19. storočia až po apokalyptickú  budúcnosť. Film zobrazuje myšlienku kontinuálnej prepojenosti nášho bytia, našich činov a skutkov,  naprieč  časom a priestorom, kde všetko má svoju príčinu, následok  a zmysel, kde sa vrahova duša premení na veľkého hrdinu a kde jediný láskavý skutok v prítomnosti vyvolá revolúciu v ďalekej budúcnosti.  Tento film je ako plavba, ktorá vás vezme do miest, v ktorých ste nikdy neboli a  predsa sú vám známe…

Dobrodružnýúfantasy, Hong Kong, Nemecko, Singapur, USA 2012

Hrajú: Halle Berry, Hugh Grant, Susan Sarandon, Tom Hanks

MAVERICS: NA DIVOKEJ VLNE (Chasing Mavericks)

Film, nakrútený podľa životného príbehu Jaya Moriartyho, neuveriteľne talentovaného surfera, ktorého štýl dodnes obdivujú tisícky fanúšikov divokých vĺn. Jeho snom bolo zdolať Mavericks – jednu z najväčších morských vĺn na svete. Keď mal 15 rokov, zistil, že toto miesto naozaj existuje a nachádza sa dokonca len niekoľko míľ od jeho domova v Santa Cruz. Podarí sa mu presvedčiť miestnu legendu Rickyho „Frosty“ Hessona, bývalého záchranára a reprezentanta v plávaní, aby ho začal trénovať. Skúsený profesionál po prvých hodinách pochopí, že v mladom chalanovi sa skrýva nielen dokonalý cit pre more, ale aj neskutočne pevná vôľa, ktorá mu pomáha zdolávať aj tie najťažšie prekážky. Je schopný to dokázať, ale najskôr musí absolvovať tvrdú fyzickú aj psychickú prípravu, aby bol schopný pokoriť Mavericks a stať sa legendou pre ďalšie generácie surferov.

Príbeh zo života, USA 2012

Hrajú: Gerard Butler, Elisabeth Shue

TWILIGHT SÁGA: ÚSVIT – 2. časť

Finále bude nesmrteľné!

Záverečná časť svetoznámej upírskej ságy nás poslednýkrát zavedie do sveta, kde upíri a vlkolaci bojujú nielen o svoju lásku, ale aj o vlastné životy. Novorodená upírka Bella a jej manžel Edward môžu byť konečne navždy spolu a šťastní, ale príchod ich pozoruhodnej dcéry Renesmee uvedie do pohybu nebezpečný reťazec udalostí, ktoré pre nich môžu skončiť katastrofou. Rodina Cullenových sa však rozhodne bojovať a kontaktuje priateľov z celého sveta, aby spojili svoje sily a postavili sa vládnucemu rodu Volturiovcov. Veľkolepá bitka, v ktorej víťazstvo môže všetko zmeniť, práve začína.

Napínavé a romantické pokračovanie filmu Úsvit vám pripomenie, prečo sa Twilight sága stala fenoménom a ukradla srdce dievčatám a ženám na celom svete.

Dobrodružný/fantasy, USA 2012

Hrajú: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner

CILILING A TAJOMSTVO KRÍDIEL 3D

Dva rozdielne svety. Jedno spoločné tajomstvo…

Čo ak prežiješ dobrodružstvo… s niekým, ako si ty!

Štúdio Disney pozýva divákov na výpravu s Cililing, jednou z celosvetovo najznámejších a najobľúbenejších postáv, do zakázaného sveta, kde víla uskutoční najväčší objav svojho života. To a ešte omnoho viac ponúka úžasný nový Disneyho film – Cililing a tajomstvo krídiel.

Animované dobrodružstvo pre celú rodinu je fantastickým príbehom, ktorý vezme Cililing zo slnečného sveta Údolia škriatkov, cez „veľký predel“ do záhadného Zimného lesa. Na scénu uvádza nové zimné víly a odhaľuje magické tajomstvo – Cililing má sestru, rovnako živú a hravú Zimozelku.

animovaný, USA 2012

 

SKYFALL

Ďalšie pokračovanie príbehov najznámejšieho tajného agenta Jamesa Bonda.

Daniel Craig sa opäť predstaví v úlohe Jamesa Bonda, agenta 007, ktorého stvoril Ian Fleming. Tentoraz má jeho akcia názov Skyfall a je to v poradí už 23. film najdlhšie trvajúcej série na strieborných plátnach. V najnovšom príbehu prejde ťažkou skúškou jeho lojalita voči madam M, ktorú doháňa jej vlastná minulosť. Keď MI6 napadne neznámy útočník, Bond musí vypátrať a zneškodniť zdroj ohrozenia – bez ohľadu na to, koľko bude musieť obetovať on sám…

Akčný thriller, USA / Veľ. Brit. 2012

Hrajú: Daniel Craig, Judi Dench