Zvolenské kino Europa Cinemas prináša od štvrtku zaujímavé novinky. Na plátnách sa premietnu thriller Černobyľské denníky a romantická komédia Nežnosť. Diváci sa stále môžu tešiť aj na animované komédie Doba ľadová 4 a Madagascar 3.

ČERNOBYĽSKÉ DENNÍKY (Chernobyl Diaries)

„Černobyľské denníky“ pochádzajú z dielne autora Orena Peliho.

Tento autor prvýkrát dokonale vydesil divákov po celom svete svojím úspešným thrillerom „Paranormal Activity.“ V tomto filme ide o príbeh skupiny šiestich mladých turistov, ktorých nudia klasické ponukové katalógy cestovných kancelárii a chceli by zažiť niečo naozaj výnimočné, čo sa vymyká bežným dovolenkovým predstavám. Najmú si sprievodcu, ktorý im sľubuje extrémny zážitok – exkurziu do mesta Pripjať, kde voľakedy bývali zamestnanci černobyľského jadrového reaktora. Napriek mnohým varovaniam sa tam vyberú, aby čoskoro zistili, že katastrofa spred 25 rokov si vyberá svoje obete aj v súčasnosti. Mesto duchov nie je totiž opustené úplne…

Thriller, USA 2012

Hrajú: Jesse McCartney, Jonathan Sadowski,…

NEŽNOSŤ (La Délicatesse)

Nathalie vedie spokojný život – je mladá, krásna a má skvelého manžela. Keď ale jej muž zomrie pri autonehode, zrúti sa jej svet. Aby unikla svojím temným myšlienkam a pocitom, zameria sa výhradne na prácu. Jedného dňa ale z ničoho nič, bez toho, aby vedela prečo tak urobila, pobozká toho najnepravdepodobnejšieho muža – svojho spolupracovníka Markusa. To, čo spolu zamilovaný pár prežíva, vyvoláva mnoho otázok a zároveň i odpor kolegov v práci. Pod vplyvom svojej lásky spolu nakoniec Nathalie a Markus utekajú preč, aby mohol ich vzťah pokračovať a prežiť. O hudbu sa v snímke postaral Émilie  Simov – mladá francúzska speváčka a skladateľka elektronickej hudby. Jej album Franky Knight obsahuje celú radu skladieb, ktoré napísala práve pre tento film.

Romantická komédia, Franc. 2012

Hrajú: Audrey Tautou, Bruno Todeschini,…

DOBA ĽADOVÁ 4: ZEM V POHYBE   3D (Ice age: Continental drift)

Do kín sa po troch rokoch vracia obľúbená mamutia rodinka Mannyho, Ellie, ich teenagerskej dcérky Broskynky, leňochoda Sida, šablozubého tygra Diega a roztržitého krysoveveričiaka Scratta, aby prežili nové napínavé dobrodružstvá.

Práve Scratt, so svojou záľubou pre žalude a ich ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť svoj žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty a vďaka pohybu litosferických dosiek dôjde aj k rozdeleniu našej prehistorickej partie. Ellie a Broskynka zostávajú na jednom kontinente a Many, Sid a Diego sú unášaní prúdom na ľadovej kryhe ďaleko na šíry oceán.
Nech to stojí, čo stojí, naši traja odvážni priatelia sa musia dostať späť domov a pri tom na nich čaká nejedno veľké dobrodružstvo. Pri ceste späť im dá zabrať nielen morská búrka, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj prvé spoločné súžitie na jednej malej kryhe a tak sa môžeme tešiť na rad komických scénok plných vzájomných potýčiek. Zhodou okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú si vyrobili z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupinka zachráni v príboji morských vĺn. Už, už to vyzerá, že naša partička kamarátov bude zachránená, keď sa z oparu hmly vynorí loď, ale jej čudesná posádka na palube ani v najmenšom nechce našim kamarátom pomôcť. Práve naopak, všetci sú vzatí do zajatia a dostávajú sa do ešte väčších problémov…

animovaná komédia, Veľká Británia 2011

MADAGASCAR 3   3D

Aby sa dostali domov, boli ochotní veľa riskovať. Napríklad leteli v lietadle riadenom tučniakmi.Napriek tomu hrdinovia Madagaskaru doteraz neprišli do svojich pelíškov v newyorskom zoo. Dobrá správa je, že vďaka fenomenálnemu úspechu predchádzajúcich dielov dostali v kinách tretí pokus, či to teraz vyjde, zostáva vo hviezdach. Po panenskom ostrove Madagaskar a  veľkých  afrických pláňach si budú hľadať cestičku k domovu džungľou európskych veľkomiest.
Rafinovaným tučniakom sa s pomocou hrubej sily šimpanzov  podarilo opraviť lietadlo, v ktorom naši hrdinovia havarovali v priebehu letu z Madagaskaru do Afriky, a vyrazili si užívať do kasína v Monte Carlo. Leva Alexa, hrošicu Gloriu, zebru Martyho a žirafiaka Melmana ale na palubu nezobrali, čo štvoricu donúti doplávať za nimi po svojich cez Stredozemné more. Tučniakov nevyhnutne potrebujú, pretože bez nich nemajú šancu sa vrátiť domov. Zjavenie divokých, aj keď priateľských šeliem v epicentre európskej zábavy pochopiteľne vyvolá rozruch, ktorý dostane za úlohu skrotiť  kapitánka Chantal DuBois. Je to elitná agentka  organizácie na odchyt zvierat, pre ktorú je jej práca aj poslaním. Predstava, že svoj životopis obohatí ulovením žirafy,leva, zebry a hrošice ju privádza až k nadľudskému úsiliu a k rozhodnutiu dostať sa im na kobylku za každú cenu. V Afrike sa schovali celkom ľahko, na civilizovanom svetadiele im poskytne jediné maskovanie kočovný cirkus, ktorý sa po európskom turné chystá aj do New Yorku. Ale ako byť cirkusantom, keď nič zvláštne neviete …

Animovaný, USA 2012

AVENGERS: POMSTITELIA 3D + 4D (The Avengers)

Ak nedokážu zachrániť Zem, môžete si byť istí, že ju aspoň pomstia…
Legendárni komiksoví superhrdinovia po prvýkrát spolu!

Pripravte sa na strhujúce akčné dobrodružstvo nabité špeciálnymi efektmi.

Keď neúprosný zločinec ohrozuje celú planétu, šéf supertajnej organizácie S.H.I.E.L.D., Nick Fury  zostaví tím výnimočných postáv, aby odvrátili katastrofu, ktorá by mohla vyvrcholiť zničením Zeme. Najskôr sa však skupina silných osobností musí zohrať a pri spojení toľkých eg budú určite lietať iskry. Tony Stark/Iron Man je totiž milionár a playboy zvyknutý na to, že je sám sebe pánom. Vojak Steve Rogers/Captain America síce obyčajne vykonáva rozkazy, ale ako človek z minulosti (strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade) má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu, najmocnejší člen Avengers: tvrdohlavý a svojrázny chlapík, ktorý nerád počúva od druhých, čo má robiť. Dr. Bruce Banner/Hulk sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné zelené monštrum s deštrukčnými túžbami, čo z neho tiež nerobí tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff/Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton/Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie.

akčný/dobrodružný, USA 2012

Hrajú: Chris Evans, Robert Downey Jr., Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson,…

Vždy aktuálne informácie nájdete na oficiálnej stránke multikina, alebo na facebooku….