ZVonline.sk, TS: Mesto ZV | 4.2.2020

Nová mobilná aplikácia už informuje Zvolenčanov o živote v meste

Dôležité telefónne čísla, webové stránky, sociálne siete, odchody autobusov, online Zvolenské noviny či susedská burza. To všetko už nájdeme sústredené pohodlne na jednom mieste – vo vašom mobilnom telefóne. Nová aplikácia Správy o meste prichádza aj do Zvolena.

Mobilná aplikácia Správy o meste (SOM) už funguje vo viac ako 21 mestách a obciach na Slovensku. Je to prvá platforma, v ktorej obyvatelia nájdu všetky dôležité mestské služby na jednom mieste. „Mobilná aplikácia SOM je pre Zvolen príležitosťou pre zavedenie pohodlnejšej, efektívnejšej a modernejšej komunikácie s občanmi. Dúfame, že táto forma zaujme aj mladšie ročníky a do diania v meste sa začnú angažovať rovnako ako ich rodičia alebo starí rodičia,“ hovorí  primátorka mesta Lenka Balkovičová.

Aplikácia s notifikáciami

Aplikácia SOM pomáha obyvateľom s rôznymi stránkami života v meste. Užitočnou službou sú notifikácie, ktoré mestský úrad dokáže naraz rozposlať všetkým obyvateľom, alebo len obyvateľom jednej ulice. Veľmi rýchlo sa teda dozvedia napríklad o nepriazni počasia, zrušenej mestskej akcii či poruche na vodovodnej sieti. V sekcii Dôležité kontakty nájdu občania za pár sekúnd číslo na poštu, zimnú údržbu či  mestskú políciu. A pomocou modulu Verejná doprava si zas vedia vyhľadať odchody a príchody autobusov či vlakov na celom Slovensku. Vlnu záujmu u obyvateľov vzbudzuje aj služba Susedská burza, ktorá funguje ako inzercia pre všetkých užívateľov aplikácie. Môžete tak veľmi jednoducho predať alebo darovať nepotrebné veci niekomu z vášho mesta.

Aplikáciu SOM už používajú v mnohých mestách a obciach na Slovensku. Patria medzi nich napríklad Čadca, Liptovský Mikuláš, Limbach, Záhorská Bystrica, ale aj niekoľko mestských častí Bratislavy.

Ako aplikáciu zdarma získať?

Od februára si môžete túto šikovnú službu stiahnuť do svojho telefónu aj vy. Je k dispozícii pre všetky mobilné telefóny s operačným systémom Android a taktiež pre zariadenia Apple. Aplikáciu stačí len vyhľadať v Google Play a Apple Store pod názvom „Zvolen” a pohodlne si ju stiahnuť do vášho mobilného zariadenia. Všetky informácie o aplikácii sa tiež dočítate na stránkach www.spravyomeste.sk.