Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v sobotu 2. júna v noci, okolo 23.00 hodine, v obci Šipice v okrese Krupina.

Doposiaľ nezistený vodič z trojčlennej osádky vozidla Audi A6,  viedol vozidlo v smere od obce Hontianske Tesáre  na Ladzany. V obci Šipice počas prejazdu miernou pravotočivou zákrutou, prešiel s vozidlom do protismeru, kde zišiel vľavo do priekopy. Prednou častou vozidla narazil do premostenia, následne vozidlo pokračovalo v smere jazdy cez trávnatý porast a ostalo v polohe prevrátené na streche v zrúcanine rodinného domu.

Pri dopravnej nehode došlo k vymršteniu osádky mimo vozidlo, pričom 25-ročný Michal z Banskej Bystrice a 19-ročný Filip z Hontianskych Tesár na následky devastačných zranení na mieste dopravnej nehody podľahli. 19-ročný Milan z Hontianskych Tesár bol s ťažkými zraneniami prevezený do Roosweltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Vzhľadom k tomu, že osádka sa po nehode vo vozidle nenachádzala, nie je možné toho času presne určiť vodiča vozidla. U zraneného Milana  bol nariadený odber krvi, u ďalších dvoch usmrtených mužov bude požitie alkoholu zisťované pri nariadenej súdnej pitve.  Pri dopravnej nehode vznikla na vozidle škoda odhadnutá na 10-tisíc eur. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania, na mieste bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy a súdny znalec z odboru zdravotníctva.