Anita Balejíková s umeleckým menom Nita Kimuri je talentovaná a krásna Slovenka, ktorej prednosťou je, že sa stala expertkou na Jamajku. Píše cestopisné reportáže pre viaceré slovenské médiá, má na konte niekoľko publikcií, no môže sa pochváliť hlavne tým, že je profesionálna sprievodkyňa najmä po exotických krajinách.

V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra sa 13. septembra 2011 o 16-tej hodine uskutoční prezentácia knihy Haló, this is Jamaica! a nebude chýbať ani autogramiáda tejto šarmantnej autorky. Ako sama tvrdí, ľudia majú pocit, že cesta na exotické miesta je len pre vyvolených, ktorí si to môžu finančne dovoliť. Preto Nita Kimuri ako profesionálna sprievodkyňa pomáha ľuďom s priemernou mzdou splniť si svoj sen a navštíviť exotické krajiny.

Kniha Haló, this is Jamaica! však nie je typickým cestopisom o Jamajke. Autorka píše, že kniha podáva opis života na súčasnej Jamajke pri pohľade na jednoduchých ľudí, na ich každodenný život, pocity a myšlienky – pretože len ľudia sú skutočným meradlom krásy a hodnôt.