Polícia vo Zvolene začala trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Doposiaľ neznámy páchateľ v sobotu 22. decembra 2018 v čase od 12.00 do 12.20 hod, v predajni so športovým tovarom vo Zvolene na Západe, okradol zákazníčku z Janovej Lehoty.

Páchateľ využil jej nepozornosť a z kabelky, ktorú mala prevesenú cez plece jej ukradol peňaženku. V peňaženke mala osobné doklady, doklady od vozidla, bankomatové karty a peniaze.

Podozrivé osoby boli zachytené kamerovým systémom a ide o muža vo veku okolo päťdesiat až šesťdesiat rokov, ktorý má prešedivelé krátke vlasy. Páchateľ mal oblečené tmavé nohavice, béžové tričko a tmavý dlhý kabát, na nohách mal obuté čierne topánky. Žena má približne tridsať rokov a polodlhé vlnité hnedé vlasy. Oblečené mala modré rifle, ružovú zimnú bundu a na hlave mala čiernu čiapku.

Akékoľvek  informácie, ktoré by viedli k zisteniu totožnosti osôb, môžu svedkovia oznámiť na linku tiesňového volania číslo 158, osobne, ako aj na ktoromkoľvek útvare PZ alebo prostredníctvom facebookovej stránky Policajného zboru.