Tlačová správa (Matej Snopko) | 11.7.2018

Nevyužitý vysokoškolský internát vo Zvolene prerobia na byty

Bývalý vysokoškolský internát Technickej univerzity Zvolen sa po štyroch rokoch nevyužívania začal rekonštruovať. O zámere revitalizácie celého objektu rozhodli poslanci mestskej časti Sekier ešte na júnovom zasadnutí s cieľom vytvoriť pre mladé rodiny podmienky na bývanie.

V utorok 10. júla predstavil investor širokej verejnosti komplexný projekt obnovy tohto internátu na byty. „Pôjde o sprístupnenie slušného bývania pre mladé rodiny. V objekte bude takmer 50 bytov, ktoré budú k dispozícii na predaj i prenájom. Počítame s celkovou plochou 2000 m2 na bývanie a 400 m2 na služby. Chceli by sme poďakovať najmä mestskému poslancovi Matejovi Snopkovi, ktorý nám pomáhal pri riešení mnohých problémov, ale i ďalším poslancom z mestskej časti Sekier, že tento náš projekt podporili,“ uviedla zástupkyňa investora spoločnosti FRH RKM Dominika Sedíleková.

Stavebné práce na vysokoškolskom internáte sa aktuálne začali, rekonštrukcia by mala byť ukončená už o rok, čiže počas leta 2019. „Spoločným zámerom je vytvárať vhodné bytové podmienky nielen pre mladých, ale pre všetky vekové kategórie. Som presvedčený, že najmä mladé rodiny potrebujú cenovo dostupné bývanie. V mestskej časti Sekier dlhodobo bytové jednotky nepribudli, takže i preto plne podporujem tento projekt a podporím aj ďalšie v meste Zvolen,“ uviedol poslanec mestského zastupiteľstva vo Zvolene Matej Snopko.

„Ďakujem poslancom mestskej časti Sekier za schválenie zámeru rekonštrukcie a odporučenie investorovi spolupracovať s odbornými útvarmi mesta Zvolen. Nie je to chválenie sa cudzím perím, ale predstavenie spolupráce medzi volenými zástupcami občanov a investormi,“ dodal Peter Košík. Podľa občianskeho aktivistu Dušana Hrušku, ktorý sa taktiež verejnej prezentácie zúčastnil, v mestskej časti Sekier zbúrali už jednu základnú školu a ďalšie osemročné gymnázium pred očami ľudí chátra. „Takýto osud čakal aj tento bývalý vysokoškolský internát. Som veľmi rád, že sa našiel súkromný investor, ktorý s podporou poslancov z tejto ďalšej chátrajúcej budovy urobí byty pre mladé rodiny,“ podotkol Hruška.

Nezanedbateľný bude aj počet nových parkovacích miest. „K novým bytom pribudne aj dostatok nových parkovacích miest. Teda obyvatelia Záhonku v mestskej časti Sekier neprídu o svoje miesta na parkovanie. Z novopostavených parkovacích miest bude časť k dispozícii aj obyvateľom okolitých domov,“ prezradil mestský poslanec Zvolena Branislav Husár.

Fotogaléria