V mesiaci október zavíta do Divadla Jozefa Gregora Tajovského divadelné predstavenie Nesmejte sa, prosím. Tento paradoxný názov nesie úspešná komédia z dielne obľúbeného chorvátskeho dramatika Mira Gavrana, ktorá je uvedená v októbrovom programe ako Hosť mesiaca. Predstavenie si môžete prísť pozrieť do divadla 17. októbra o pol siedmej hodine večer.

Dej komédie je opradený okolo milostného trojuholníka – manžel, manželka a milenka. Títo riešia svoje problémy dosť neštandardnými metódami, ktoré rozosmejú každého diváka a nezáleží na tom, či prichádzate do divadla ako manžel, manželka, milenec alebo milenka. Humorné situácie vznikajú na základe scén z bežného života, preto sa s nimi divák môže veľmi rýchlo stotožniť.

V úlohe hlavných postáv sa predstavia Michal Ďuriš a zvolenské herečky Jana Pilzová a Barbora Špániková. O réžiu sa postarala Joanna Zdrada. Tá aj minulý rok stála za réžiou úspešnej štúdiovej hry Plač. Za dielo Nesmejte sa, prosím získal Miro Gavran v roku 2003 cenu Marina Držića, ktorá sa v Chorvátsku udeľuje od jeho osamostatnenia za dramatickú prácu.