Na prestíž firmy vplýva množstvo vecí. V prvom rade vám zrejme napadnú rôzne marketingové aktivity. To je samozrejmé, ale niekedy sú to aj zdanlivo nesúvisiace veci. Ako napríklad to na akej adrese máte sídlo firmy.

Adresa trvalého pobytu ako sídlo firmy nevyzerá v očiach zákazníkov príliš dobre

Dilemu ako pri zakladaní s.r.o. vyriešiť povinnosť mať nejaké sídlo riešia hlavne firmy, ktoré pre svoj chod nepotrebujú (aspoň v začiatkoch) reálne priestory. Ako príklad môžeme uviesť firmy, ktorých práca sa vykonáva na počítači (programovanie, digitálny marketing a podobne).

Nemá zmysel platiť kanceláriu, keď ju takéto firmy (zatiaľ) reálne nepotrebujú. V tom prípade je tu možnosť zvoliť si za sídlo firmy adresu trvalého pobytu. To však nevyhovuje každému, keďže ide o miešanie súkromia a práce.

A druhým argumentom proti je, že to nevyzerá príliš profesionálne a na prestíži vám to rozhodne nepridá. A verte, že sú potenciálni zákazníci, ktorí si všímajú aj takéto zdanlivo nedôležité drobnosti.

Lukratívna adresa za pár drobných mesačne

Ak nechcete už od začiatku takýmto spôsobom negatívne vplývať na imidž vašej novovznikajúcej firmy a taktiež nechcete hneď od úvodu výrazne zaťažovať rozpočet prenájmom drahej kancelárie, je tu ešte jedna možnosť, ktorá vám nielenže ušetrí financie, ale zároveň aj pridá na prestíži. Znie to nesplniteľne?

Ale dá sa to! A to vďaka virtuálnemu sídlu v Bratislave. Legislatíva totižto umožňuje mať aj virtuálne sídlo. O čo ide? Za zanedbateľnú sumu môžete mať ako sídlo firmy zapísanú lukratívnu adresu v hlavnom meste.

Najlacnejšie adresy začínajú dokonca už od 9 € mesačne! Ani nemusíme hovoriť, že na zákazníka to bude na prvý pohľad pôsobiť podstatne lepšie, ako by ste tam mali mať uvedenú adresu nejakého bytu na sídlisku, či domu na dedine.