Srdečne Vás pozývame na Grilliadu, jediný openair gastrofestival zameraný na grilovanie. Podujatie je prísľubom lahodných vôní, grilovaných špecialít a gurmánskych zážitkov. 16 – 17. mája 2014 sa Námestie Slobody v Banskej Bystrici zmení na jedinečnú grillarénu plnú jedla, pitia a zábavy. Pre návštevníkov je pripravený zaujímavý program sprevádzaný kulinárskym umením.

Grilliada_2012_14Na predošlých ročníkoch Grilliada prekročila očakávanú návštevnosť, preto neváhajte a otestujte vaše chuťové poháriky aj tento rok! Vstup pre všetkých návštevníkov festivalu je zdarma. Počas grilovačky na vás čaká množstvo súťaží, škôl varenia ako aj kuchárskych show. Sprievodný program budú tvoriť vystúpenia jazzových hudobníkov v rámci medzinárodného jazzového festivalu United Europe Jazz Festival 2014, priame prenosy zo zápasov našej reprezentácie na MS v ľadovom hokeji, Deň rodiny, Beh na Urpín a Noc múzeí.

V spolupráci so spoločnosťou METRO pripravujeme v sobotu 17. mája IV. METRO majstrovstvá SR vo filetovaní čerstvého lososa, kde si zmerajú svoje sily profesionálni šéfkuchári z celého Slovenska.

grilliada 2014Tento rok je pre zúčastnené reštaurácie pripravená súťaž v príprave domáceho produktu na tému ,,Živánska – tajomstvo šéfkuchára“. Odborný garant súťaže Banskobystrický klub kuchárov a cukrárov vyhlási v závere podujatia titul Šampióna Grilliady.

Zároveň ďalší titul Najobľúbenejšej reštaurácie Grilliady získa tá reštaurácia, ktorá dostane najväčší počet hlasov od návštevníkov. Hlasovať môžete prostredníctvom zakúpených grillošových kariet, súčasťou ktorých je hlasovací lístok (jediné festivalové platidlo). Všetky hlasovacie lístky zú zlosovateľné a každý deň sa budú losovať výhercovia zaujímavých vecných cien.

Nezabúdajte, Grilliada je ideálna príležitosť na stretnutia s rodinou či priateľmi pri dobrom jedle a v príjemnej atmosfére. Tešíme sa na Vás!