Túžite oživiť a rozzelenať vašu domácnosť? V tom prípade ste na správnom mieste! Skvelým riešením sú nenáročné rastliny, ktoré dokážu prežiť aj v tom najtmavšom kúte. Nevyžadujú si veľkú starostlivosť a rozhodne vám urobia veľkú radosť.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa v rastlinách veľmi nevyznajú, nezúfajte. Môžete si totiž zaobstarať nenáročné rastliny, ktoré bude treba poliať len raz za čas.

Náš tip: Zakúpte si k nim moderné stojany na kvety, ktoré vytvoria vo vašej domácnosti dokonalú atmosféru.

Rastliny dotvárajú celok inovatívnej domácnosti a pôsobia maximálne elegantne. Kvetináče, stojany či ďalšie pomôcky na pestovanie kvetov si môžete vyhľadať napríklad cez Biano. Vyhľadávač Biano ponúka mnoho filtrov, cez ktoré máte možnosť regulovať cenu a ďalšie parametre. Práve vďaka tomu dokážete nájsť tie najlepšie produkty rýchlo a jednoducho.

Ktoré rastliny by ste mali mať?

V nasledujúcich riadkoch si postupne predstavíme vôbec najobľúbenejšie nenáročné rastliny. Vlastní ich veľa ľudí, pričom ich recenzie hovoria jasne o tom, že sa im to vyplatilo. Veríme, že si z nich vyberiete aj vy a oživíte si tak vašu domácnosť. Na výber máte hneď z viacerých druhov. My vám predstavíme tie najznámejšie.

Aloe Vera

Ide sukulent, ktorý je prirodzene zvyknutý na suché podmienky. To znamená, že Aloe Vera nemusíte polievať až tak často. Napríklad, počas zimy vyžaduje zálievku maximálne trikrát za mesiac.

Aloe Vera má rada slnko, a preto by ste ju mali uložiť na svetelné miesto. Čím viac slnečných lúčov zachytí, tým lepšie sa jej bude dariť. Táto rastlina je aj veľmi užitočná, pretože si z nej môžete vyrobiť domáce pleťové masky. Podľa odborníkov sú účinné a dokážu regenerovať pokožku.

Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Svokrin jazyk

Predpokladáme, že rastlina s názvom Svokrin jazyk je vám dobre známa. Vyniká totiž nenáročnou starostlivosťou a dobre sa jej darí aj na tmavších miestach. Môžete ju však umiestniť aj na svetlo, pretože vďaka nemu bude rýchlejšie rásť.

Počas obdobia zimy je potrebné Svokrin jazyk poliať maximálne raz do mesiaca. No a v lete až vtedy, keď je vrchná pôda preschnutá. Vopred sa však informujte o tom, ako je potrebné pestovať tento druh rastliny. Aj napriek tomu, že si nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť, nemali by ste to úplne podceniť.

Dracéna obyčajná

Menej známa rastlina s názvom Dracéna obyčajná patrí tiež medzi nenáročné a zároveň obľúbené izbové rastliny. Môžete ju umiestniť do vašej izby či kancelárie, kde vytvorí mierne tropickú atmosféru. Je dôležité, aby ste jej zabezpečili tmavšie miesto. Slnečné lúče jej totiž nerobia dobre. Dracéna obyčajná si nevyžaduje veľa vody. Práve naopak, s polievaním to príliš nepreháňajte.

Nezabúdajte: Ak na Dracéne spozorujete žlté listy, pravdepodobne ju polievate priveľmi často. V takom prípade by ste to mali ihneď zmeniť.

Kalatea

Ak chcete pestovať rastlinu hlavne ako dekoratívny prvok, skvelou voľbou bude práve Kalatea. Je vhodná na tmavšie miesta, kde sa len ťažko pretláčajú slnečné lúče. Pestovať ju môžete aj s inými druhmi rastlín, ako napríklad s fikusmi. Kalatea dokáže prosperovať pri bežných izbových podmienkach, a to aj napriek tomu, že vlhkosť vzduchu by prijala o čosi vyššiu.

Zdroj obrázka: IZZ HAZEL / Shutterstock.com

Čo potrebujete na pestovanie izbových rastlín?

Ak sa rozhodnete pre pestovanie izbových rastlín, vopred by ste si mali zaobstarať vyššie spomínané stojany na kvety, poprípade kvetináče. Aj keď zmieňované rastliny vynikajú nenáročnou starostlivosťou, by ste im mali venovať aspoň základnú pozornosť. Preto vám odporúčame, aby ste si pred ich kúpou overili, čo skutočne potrebujú na svoje prosperovanie. Na základe toho vyhľadajte a nakúpte všetko potrebné, napríklad cez Biano, a nájdite v domácnosti ideálne voľné miesto.

Kvety vám odporúčame zasadiť na miesta, kde k nim nebudú mať prístup vaše malé deti, prípadne domáci miláčikovia. Nezabúdajte ani na pravidelné polievanie, avšak vždy podľa podmienok, ktoré daným druhom vyhovujú. Želáme vám veľa pestovateľských úspechov!