Foto 1_ pani Hrašková s manželomPacienti Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa môžu tešiť väčšiemu komfortu.  Vedenie nemocnice v týchto dňoch zrušilo návštevné hodiny v celej nemocnici. Od teraz môžu návštevy chodiť za svojimi blízkymi kedykoľvek, samozrejme v rámci rešpektovania ostatných pacientov a bezproblémového chodu oddelenia.

Návštevné hodiny boli zrušené v rámci prispôsobenia sa aktuálnym potrebám pacientov. „Nie každý pracujúci príbuzný môže prísť za svojim najbližším do nemocnice v rámci poobedňajších hodín, ktoré boli do teraz striktne vyhradené a v mnohých nemocniciach stále sú. Veríme, že táto novinka prinesie pacientom väčší komfort a pomôže spríjemniť pobyt na nemocničnom lôžku, ktorý je pre každého človeka zásahom do bežného života,“ uviedol riaditeľ Jozef Botka.

Pri hospitalizácii má prítomnosť najbližšej osoby nenahraditeľný vplyv hlavne na psychiku pacienta a môže pomôcť pri jeho uzdravení. „Vo výnimočných prípadoch napríklad dovolíme príbuznému ostať pri pacientovi aj v noci,“ vysvetľuje riaditeľ. Príbuzní chodia na návštevy priamo na izby pacientov, preto tu musia dodržiavať určité pravidlá, navštevovať svojich blízkych na nemocničnom lôžku môžu maximálne dvaja ľudia naraz a musia sa nahlásiť na sesterskej izbe. Samozrejmosťou by mala byť ohľaduplnosť voči ostatným pacientom a rešpektovanie inštrukcií personálu.  „Snažíme sa vybudovať dôveru ľudí voči nemocnici predovšetkým ľudským, empatickým prístupom a zrušiť nezmyslené zákazy a nariadenia,“ dodáva Botka.

Foto 2_dvere na oddelenia sú od teraz kedykoľvek otvorenéNemocnica v duchu svojho motta „BUDUJEME PRE VÁŠ REGIÓN MODERNÚ NEMOCNICU RODINNÉHO TYPU“ rekonštruuje postupne všetky oddelenia. Zrekonštruované boli geriatrické, neurologické, interné a detské oddelenie a momentálne sa plánuje rekonštrukcia Chirurgického pavilónu.  „Našou snahou je dosiahnuť moderné dvojlôžkové izby, kde sa budú pacienti cítiť príjemne, nie sterilne – „nemocnične“. Z tohto dôvodu už teraz majú izby, až na pár výnimiek, dve alebo tri lôžka,“ uzatvára Botka.