V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny Agel, príde ročne na svet približne 1 200 detí. V rámci kraja je to najvyšší počet pôrodov v zdravotníckom zariadení. V pondelok 29. októbra o 8.40 hod, zaznamenala nemocnica už tisíci pôrod. Narodilo sa zdravé dievčatko Ester, s mierami 3020 gramov a 50 centimetrov.

Ester prišla na svet cisárskym rezom, ktorý odviedli pôrodníci Dana Kobidová a Milan Mikuš. Personál gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia pod vedením primára Petra Molitorisa a vedúcej pôrodnej asistentky Kataríny Farbiakovej popriali dievčatku veľa zdravia a rodičom zaželali veľa trpezlivosti, radosti a lásky pri výchove dcéry. „Rád vyslovujem spokojnosť, že mamičky si vyberajú práve naše zariadenie, aby tu priviedli na svet svoje deti. Teší nás ich dôvera a môžem len konštatovať, že urobíme všetko preto, aby sa u nás cítili príjemne a bezpečne,“ poznamenal pri tejto príležitosti Ján Belanský, MPH, riaditeľ zvolenskej nemocnice.

„Vo zvolenskej pôrodnici sa za minulý rok narodilo najviac detí v Banskobystrickom kraji. Obľúbenosť našej pôrodnice medzi rodičkami nás veľmi teší, preto som veľmi rád, že dnes sme dosiahli už tisíci pôrod,“ doplnil primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, Peter Molitoris.

Pôrodnica Nemocnice Zvolen patrí v regióne banskobystrického samosprávneho kraja k najlepším pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Nemocnica aj napriek tejto skutočnosti stále hľadá prostriedky na udržanie a zvýšenie komfortu a bezpečnosti mamičiek a ich detí. Len prednedávnom investovala do rekonštrukcie lôžkových jednotiek takmer 400-tisíc eur a v súvislosti so zvyšovaním štandardu plánuje ďalšie dve etapy rekonštrukčných prác, ktorých výsledkom bude obnova ambulantných a prevádzkových priestorov oddelenia a v konečnej fáze bude modernizovaná aj pôrodnica.