Novorodenecké oddelenie zvolenskej nemocnice, ktorá je členom skupiny Agel, bolo v týchto dňoch obdarované novými detskými lôžkami. Prevoz novorodencov bude v nemocnici výrazne pohodlnejší, ale taktiež najmä bezpečnejší.

Dar využije personál novorodeneckého oddelenia na prepravu detí pri prvých vyšetreniach po pôrode. Vozíky sú polohovacie a dostatočne priestranné. „Pri príležitosti 20. výročia vzniku našej spoločnosti sme sa rozhodli obdarovať nemocnicu vo Zvolene a zaželať šťastnú cestu s novorodeneckými vozíkmi detičkám, mamičkám aj sestričkám. Spolu s výrobcom sme sa podieľali na dodaní vozíkov v hodnote v celkovej hodnote 3-tisíc eur,“ uviedla Eleonóra Čiliaková, zástupkyňa spoločnosti Portis, ktorá prišla odovzdať dar.

,,Prepravné lôžka sú bezpečné a vytvárajú pohodlie pre deti a ich využitie ocení aj nemocničný personál. Za dodanie ďakujeme za naše zdravotnícke zariadenie, a tiež v mene našich malých klientov,“ povedala námestníčka riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť Jana Zdechovanová a dodala: „Je chvályhodné, že niekto myslí aj na bezpečie najmenších.“

,,Okrem prevozu je možné detičky v nich vyšetrovať a v prípade potreby aj prebaľovať. Sú dostatočne stabilné a zároveň polohovacie, čo je veľká výhoda pri manipulácii s novorodencami,“ doplnila Katarína Golianová, vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia.