Kuchynský digestor môže byť pomocníkom ale aj prekliatím – všetko závisí od toho, aký spotrebič ste si kúpili a ako jeho funkčnosť súvisí s vašimi potrebami.

Bez digestora sa v kuchyni zaobídete len vtedy, ak sa nikdy nepripraví nič zložitejšie ako šalát, inak sa za pár mesiacov všetky okolité povrchy pokryjú vrstvou lepkavého povlaku. A produkty spaľovania plynu nemajú najlepší vplyv na zdravie.

Pri výbere digestora by ste mali brať do úvahy veľa parametrov, pretože je ťažké posúdiť účinnosť na oko a nikto nechce platiť za svoje zdravie za nesprávnu voľbu.

Pre vysokých ľudí je to dosť ťažké. Typické kuchyne pre nich často nie sú vôbec určené a variť musíte zohnutý pri nízkom stole. Cesta z tejto situácie bude navrhnúť kuchyňu pre seba a kúpiť správnu výšku. Vyššie kuchynské skrinky, správne umiestnené nástenné skrinky a moderný nástenný digestor dokáže problém vyriešiť!

Moderný nástenný digestor vďaka premyslenému dizajnu sa tiež ľahko upevňuje a dokonale sa vyrovná s hlavnou úlohou. Ak ale výška nehrá rozhodujúcu úlohu a v kuchyni trávite veľa času, treba myslieť na maximálnu ochranu pred škodlivými výparmi a namiesto štandardného modelu zabudovaného v skrinke zvoliť výkonnejší – nástenný.

A hoci sú zabudované digestory na vrchole popularity, najmä pre tých, ktorí radšej skrývajú všetky spotrebiče, ich výkon je často nedostatočný. Lepším riešením by bolo zvoliť nástenný odsávač pár – starostlivosť o ne je veľmi jednoduchá a môžete ich umyť za pár minút. Moderné nástenné modely nijako nenarúšajú priestor kuchyne.

Takéto digestory sú oveľa výkonnejšie a princíp ich práce sa líši od klasických odsávačov. Navyše majú oveľa nižšiu hlučnosť a poobedné státie pod takouto kapotou sa nebudete cítiť ako vo veternom tuneli. Majú veľa dizajnových možností, často sa používajú pre originálne a neštandardné kuchyne, takže ak ste snívali o štýlovom a netriviálnom digestore, toto je vaša voľba!

Na záver dodávame, že nástenné odsávače pár sú skvelou voľbou pre každého, kto chce ušetriť, pretože v tomto výklenku sú najhospodárnejšie modely. Okrem toho je inštalácia takejto kapoty celkom jednoduchá, dokonca aj sama, bez zapojenia špecialistu.