Na Veľkej cene Ružomberka sa zúčastnili aj krasokorčuliarky zo Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen.

Mladšie nádeje: Dorota Marková, Dominika Chovancová, Barbora Čunderlíková

Cez víkend 28. – 29. januára sa krasokorčuliarska mlaď zišla na ďalšom kole Slovenského pohára v krasokorčuľovaní na Veľkej cene Ružomberka 2012. V podmienkach, ktoré by sa mohli volať aj „Veľká zima Ružomberka“, súťažilo celkom 139 pretekárov v 9 kategóriách. Boli to posledné preteky, na ktorých sa bojovalo o nomináciu na našu najvyššiu národnú súťaž – na Majstrovstvá Slovenska v kategóriách juniorov, žiactva a nádejí, ktoré budú 3. – 4. februára v Bratislave. Na podujatí štartovali 4 juniorky, 9 starších žiačok, 26 mladších žiačok, 27 starších nádejí, 40 mladších nádejí, 20 hviezdičiek a spomedzi chlapcov sa našli aj 3 mladší žiaci, 3 staršie nádeje a 7 mladších nádejí.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen mal na podujatí päť pretekárok vo dvoch kategóriách. Pre naše dve hviezdičky to bol krst ľadom, pretože súťažili prvýkrát. Emília Buchová obsadila 5. miesto a Alexandra Vaštíková 17. miesto.

Hviezdičky: Alexandra Vaštíková, Emília Buchová

V kategórii mladších nádejí sa na ľade „Ruže“ zišiel rekordný počet štyridsiatich dievčat. Za ŠKK mesta Zvolen nastúpili Barbora Čunderlíková, Dorota Marková a Dominika Chovancová. Barbora kvôli pádom skončila 32., Dorota, ktorá doteraz pretekala medzi hviezdičkami 29. a Dominika, pre ktorú to boli prvé preteky vôbec, uzatvorila poradie súťažiacich. O miesto v takej konkurencii treba dlho a vytrvalo trénovať, a tak ďalšie preteky na dievčatá čakajú 11. – 12. 2. v Žiline a začiatkom marca v Liptovskom Mikuláši.