Varené vínko, stovky svetielok, príjemná hudba a kopa priateľov. Podobné obrazy bude možné vídať na zvolenskom námestí od piatka, 29. novembra počas celého predvianočného obdobia.

Obdobie pred najkrajšími sviatkami v roku sa Zvolenčanom už roky spája s Vianočnou dedinou.

„V predvianočnom čase pripravujeme pre Zvolenčanov príjemné miesto, kde sa môžu zastaviť so svojimi priateľmi. Obkolesení drevenými stánkami s vianočnými pochúťkami či tradičnými remeselných výrobkami a samozrejme s voňavým punčom v ruke si snáď dokážu vychutnať čaro predvianočného obdobia viac ako kdekoľvek inde,“ usmieva sa primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Na Vianočnú dedinu pripravilo Zvolenské kultúrne centrum tento rok pre návštevníkov naozaj atraktívny program. Pôjde o dvadsať zaujímavých podujatí a interpretov, ktorých vystúpenia si určite nebudete chcieť nechať ujsť. „Tohtoročným ťahákom budú nielen adventné koncerty, ktoré sa uskutočnia každú nedeľu, buď v rímskokatolíckom Kostole svätej Alžbety, alebo v Kráľovskej sieni na Zvolenskom zámku, ale aj koncert Sama Tomečka s kapelou či predstavenie vokálnej skupiny For You. Tú môžu fanúšikovia poznať zo spolupráce so Simou Martausovou na piesni Nenahraditeľná,“ hovorí hlavný organizátor akcie Daniel Axmann zo Zvolenského kultúrneho centra.

Okrem týchto významných interpretov sa predstaví aj obľúbená zvolenská kapela Police team, zoskupenie Sweet Little Chicks, jazzová kapela Wintage Band, ľudová hudba Nebeská muzika či speváčka a skladateľka Janais.

Klzisko od 6. decembra

Okrem skvelej hudby sa však návštevníci môžu tešiť na množstvo ďalších lákadiel. „Aj tento rok budú pre záujemcov pripravené v rámci Vianočnej dediny stánky s punčom a vareným vínkom, s tradičnými slovenskými pochutinami aj domácimi výrobkami,“ dopĺňa Axmann. Už od mikulášskeho piatku bude otvorená i ľadová plocha na námestí, kde budú môcť Zvolenčania celkom zdarma korčuľovať.  A o týždeň neskôr, v piatok 13. decembra prídu do mesta aj vianočné trhy s množstvom vianočných dekorácií a darčekových predmetov pre vašich najbližších.

Kompletný rozpis hudobných interpretov a ďalšieho sprievodného programu nájdete už v decembrových Zvolenských novinách, na stránkach mesta, na Facebooku aj na citylightoch.