Katarína Magová, foto: HKm | 19.2.2011

Najväčšie víťazstvo Zvolena v tejto sezóne

HKm Zvolen – HK Poprad 9:2

Pod Pustým hradom pokračovalo ďalšie kolo hokejovej Slovnaft exraligy zápasom s favoritom na celkový zisk titulu s tímom HK Poprad. Tesne pred začiatkom zápasu to vyzeralo na zimnom štadióne ako hodinu pred zápasom Play-Off, nároční zvolenskí fanúšikovia takýmto spôsobom vyjadrili nespokojnosť s doterajšími výsledkami hráčov HKm. Maratón zápasov domáceho tímu, ktorý začal v pondelok s najlepším tímom extraligy s Košicami je naozaj vyčerpávajúci a po 2 prehratých zápasoch si v piatok Zvolenčania napravili chuť. Treba samozrejme brať ohľad na to, že Poprad pricestoval do Zvolena najmä s mladými hráčmi a odchovancami popradského hokeja a posily prevažne oddychovali a šetrili sa na nadchádzajúce boje Play-Off.

Aj keď sa „bryndziarom“ v poslednej dobe nedarilo na štadióne bola cítiť chuť fanúšikov do hokeja aj napriek tradičným ironickým poznámkam. Po zmene na poste trénera a príchode Jozefa Škraka, a možno aj z ponaučenia zo zápasov s Košicami a Nitrou, hral Zvolen ako vymenený. Hral sa svižný hokej a nebola núdza o gólové šance. Prvá tretina jednoznačne patrila Zvolenu, kedy sa do streleckej listiny zapísal Tomáš Méry, jeden z mladých hráčov, ktorým zápas patril a mohol si puk odložiť na pamiatku po premiérovom zásahu.

V ôsmej minúte skóroval aj kapitán Laco Čierny „delovkou pod brvno“ a upravil skóre na 2:0. Tréner mal k dispozícii už aj Petra Puchera, ktorý bol posledné dni obmedzený zranením. Herný systém Zvolena fungoval efektívne  a fanúšikovia, ako to už býva zvykom, rýchlo zmenili názor a štadiónom sa začal ozývať aplauz. Po treťom inkasovanom góle si Poprad vyžiadal Time-out, ale bola to len voda na mlyn rozbehnutým domácim hráčom. Ďalším strelcom bol Vladimír Škoda, ktorý potvrdil dominanciu HKm v prvej tretine a Poprad aj napriek početnej výhode si nedokázal vypracovať výraznejšiu gólovú šancu.

V druhej tretine sa zápas premenil na zvolenskú exhibíciu a gólovo sa postupne presadil Peter Barinka a  Marek Ďaloga, ktorý odohral veľmi dobrý zápas a zvýšil na hrozivo vyzerajúcich 5:0. Brankár Popradu Lipovský nevydržal tlak a nechal sa vystriedať Melicherčíkom. Popradu sa v polovici zápasu ponúkla šanca znížiť stav  početnej výhode, ale aktívni zvolenskí hráči, ktorí sa chceli fanúšikom revanšovať pridali v oslabení ďalšie dva góly a Poprad bol zrelý na „uterák“. Ústrednou postavou bol už tradične Michal Chovan avšak jeho úsilie nebolo docenené gólom. Nahradili ho opäť Peter Barinka a Lukáš Jurík.  Lukáš Škrečko pôsobil v bráne sebaisto až na drobné zaváhanie pri úniku rýchlonohého Škoviru a pohotovú a nechytateľnú strelu Wanviga, ktorá prešla za jeho chrbát a bolo „kozmeticky“ upravené na 9:2.

Zvolenčania priebeh zápasu kontrolovali a na konci sa dočkali zaslúženého potlesku domácich tribún. Na zvolenský štadión sa vrátil optimizmus, hráči získali stratené sebavedomie  a motivácia do ďalších bojov je o to väčšia.

HKm Zvolen – HK Poprad 9:2 (3:0, 5:0, 1:2)
Góly
: 2. Méry (M. Trochta), 7. L. Čierny (Hraško, Michal Chovan), 9. V. Škoda (M. Jurík, Otčenáš), 33. P. Barinka (Méry, J. Valach), 35. Ďaloga (L. Jurík, V. Baláž), 35. M. Trochta, 40. Kučný (V. Baláž), 40. P. Barinka (M. Trochta), 48. V. Baláž (Ďaloga, T. Bokroš) – 47. Škovira (Wanvig, D. Brejčák), 57. Wanvig (Rogers, Škovira)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Jonák – J. Jankovič, Šefčík.