Na konci prvého májového predĺženého víkendu sa vo Zvolene uskutoční ojedinelé športové podujatie s bohatým sprievodným programom.

Z poverenia Slovenského zväzu malého futbalu organizujú v pondelok 8.5.2017 Liga malého futbalu Zvolen v spolupráci s Mestským futbalovým klubom Zvolen na štadióne MFK 1.ročník turnaja LIMFU Zvolen Cup ako Slovenský pohár výberov mestských líg v malom futbale.

Vynovený štadión futbalistov MFK tentokrát obsadia hráči malého futbalu.

Na dvoch hracích plochách s umelou trávou pripravili organizátori turnaj 18 výberov, ktoré zabojujú o LIMFU Cup spolu v štyridsiatich dvadsať minútových zápasoch.

Mužstvá výberov MÚMF Trenčín, BLMF Bratislava, TOP Ligy Trnava, MÚMF Banská Bystrica, FML Prešov, MLMF Považská Bystrica, TOP Ligy Bratislava, UNI ligy Bratislava, FMLS Senec, PLMF Patizánske, Inter Ligy Sereď, KNLMF Košice, UL Prešov, TOP Ligy Nitra, Inter Ligy Galanta a dvoch výberov domáceho LIMFU Zvolen budú bojovať o prvenstvo v štyroch skupinách, z ktorých postupujú do vyraďovacej časti dve najlepšie mužstvá po odohraní vzájomných zápasov v základnej skupine.

Riaditeľom organizačného výboru a hlavným strojcom myšlienky usporiadať celoslovenský turnaj vo Zvolene je člen výboru LIMFU Ján Račko. Organizátori pripravili pre všetkých účastníkov, fanúšikov a návštevníkov podujatia pripravený bohatý sprievodný program. V priebehu dňa sa predstavia ľudová hudba, DJ, mažoretky a tanečnice, k dispozícii budú i atrakcie pre deti a na záver celého dňa bohatá tombola.

No vrcholom celého sprievodného programu bude futbalové stretnutie internacionálov MFK Zvolen a Slovana Bratislava o 15.30 h spojené s autogramiádou a odovzdanie pamätných listov bývalým hráčom a funkcionárom MFK Zvolen. O netradičný slávnostný výkop sa postará po zoskoku reprezentačná pätica parašutistov. Viac informácií o akcii nájdete aj na webe podujatia.