Sviatok všetkých detí si na Slovensku pripomíname od roku 1952 vždy prvého júna a inak tomu nebude ani počas tohto roka. Vo Zvolene ho spolu so svojimi ratolesťami budete môcť osláviť hneď na štyroch rôznych miestach.

Dejiskom prvých osláv Medzinárodného dňa detí sa stane miesto pri pancierovom vlaku. Oslavovať sa začne v sobotu 1. júna od 10-tej hodiny, pričom oslava potrvá do 16.00 hod. Pre deti je prichystaný hudobný program a čakať ich bude i množstvo prekvapení. Vychutnať si môžu niekoľko rozprávkových príbehov, tvorivé dielne, výstavu modelov, ale aj viacero športových aktivít. Chýbať nebudú ani preteky automobilov, akčné boje tankov, ukážky leteckých modelov či majstrovstvá papierových lietadiel.

Druhé podujatie k sviatku všetkých detí sa uskutoční tiež v sobotu 1. júna, a to v nákupnom cente Europa. Deň detí je tu zároveň spojený i s oslavou siedmich narodenín tohto obchodného strediska. Organizátori pripravili bohatý sprievodný program. Vzhliadnuť budete môcť napríklad divadelné predstavenie, prenesiete sa do virtuálnej reality a návštevníci podujatia môžu získať aj mnoho darčekov.

V nedeľu 2. júna oslavu dňa detí ukončí program na zvolenskom námestí SNP a tiež aj v okolí Pustého hradu. Na námestí sa bude oslavovať v dopoludňajších hodinách (9.00 až 12.00 hod.). Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na rôzne športové aktivity, ale aj prírodovedné hádanky, hudobné aktivity či tvorivé dielne. Na námestie zavítajú i hokejisti z HKM Zvolen a karatisti z klubu Uraken.

Program na Pustom hrade začne približne od 12.30 hod. Deti sa zabavia s rozprávkovými postavičkami a predstaví sa i zvolenské divadlo Zelienka, ktoré patrí k jedinému neprofesionálno – ochotníckemu divadelnému súboru vo Zvolene. Pre deti bude pripravená aj rozprávka Červeňkráľ a Žltovláska, ktorú na hrade odohrá divadlo Thalia Teatro.