Program Vitajte v Očovej, na ktorom sa predstavia folklórny súbor Očovan a folklórna skupina s rovnomenným názvom, otvorí 19. ročník folklórneho festivalu Očovská folklórna hruda. Podujatie bude prebiehať v dňoch 11. – 13. augusta tradične na futbalovom štadióne v Očovej a  miestnom Remeselnom dvore. 

Za vystúpením so začiatkom o 19.00 h bude v rámci piatkového programu nasledovať pásmo Chlapec spod Poľany. Počas celého víkendu bude folklórna zábava v plnom prúde. Postarajú sa o to rozličné folklórne skupiny z rôznych kútov Slovenska svojím spevom, tancom a hudbou, ktorá sa bude rozliehať všade navôkol. Rozhodne sa bude na čo pozerať.

Ukážky ľudových tradícií

Okrem dobrej nálady si návštevníci môžu odniesť umelecký zážitok z výstavy krojov Maľované ihlou a krosnami, ktorá vznikla v spolupráci s Janou Kucbeľovou, alebo z výstavy amatérskej výtvarníčky Miriam Fabovej Slnečný kalendár.

V sobotnom programe nebudú chýbať rôzne sprievodné podujatia v podobe remeselných ukážok tkania kobercov, vyšívania krivou ihlou, pletenie z prútia, brúsenie nožov či tesárske práce. Diváci majú možnosť ochutnať halušky s urdou či naučiť sa upiecť domáci kváskový chlieb a posúchy, alebo si vyskúšať odváranie syra na salaši. Aktivitami sa navrátia do čias našich predkov.

Hlavnou ozdobou FS Urpín či miestni fujaristi

Hlavným sobotným programom prevedie bystrický Folklórny súbor Urpín spoločne s Ľudovou hudbou Roba Uhrina. V záverečný deň navodia skvelú atmosféru za zvuku tónov vylúdených z fujary Očovskí fujaristi. V poobedných hodinách hostia spoznajú víťaza súťaže o najkrajšie priečelie a priedomie v Očovej Krása v tradícii.

Informácie o cenách vstupeniek nájdete na web stránke obce Očová.