Zvolenský jarmok je už v plnom prúde. Od rána sa Námestím SNP hemžia stovky ľudí a prechádzajú pomedzi stánky s vecami od výmyslu sveta. Okrem dobrôt, ktoré sú zhromaždené najmä pri kostole sv.Alžbety, nájdete na jarmoku aj sezónne oblečenie na jeseň a zimu, tradičné medovníkové srdiečka aj remeselné výrobky od košíkov cez opasky a klobúky.

Ako sme už avizovali, autobusová doprava premáva od 5-tej hodiny ráno 16.septembra z ulice M.R.Štefánika až do 5-tej hodiny 18.septembra. Zastávka na Zlatý potok bude v tomto čase presmerovaná na zastávku Poľana pod zámkom. Nezabudnite do sobotného poludnia svoje ratolesti zobrať na kolotoče, ktoré sa nachádzajú na parkovisku pri Základnej umeleckej škole a ak majú detičky záujem vidieť a pohľadkať skutočného lietajúceho dravca, nachádzajú sa v parčíku na Námestí SNP aj sokoliari Biatek z Banskej Bystrice.

Kto z vás má rád detský smiech, nenechajte si ujsť predstavenia na Divaelnom podzámčí, ktoré sa koná sprievodne so Zvolenským jarmokom už piaty rok. Ráno o 10-tej hodine Divadelné podzámčie otvorilo české putovné divadlo „Komedianti na káře“ s predstavením „Oprincovi Bajajovi“. Nezabávali sa na ich talente a humore len deti ale aj dospelí. Do zábavného predstavenia pre deti vtiahli do publika aj tri princezné a dvoch odvážnych rytierov, ktorí komediantom pomohli zahrať chýbajúce postavy v príbehu. Odozva detského publika burácala celým parkom hlavne v časti, kedy princ Bajaja bojoval s ozrutným drakom. Putovné divadlo „Komedianti na káře“ sa skladá z dvoch členov, Tomáša Bíleka a Jindřicha Holečka. „Pohádky, které tady dneska hrajeme, nám dělá Honza Bílek. Je to herec a režisér, který v Čechách hodně delá v loutkových divadlách. Pozývame vás na představení v jednu hodinu na náměstí, bude to pohádka o Nebojsovi pro menší děti a v osumnáct hodin hráme kejklířské představení „Kdo z koho“, kde se žongluje.“ Prezradil nám Tomáš Bílek.

Na úvodnom predstavení sme stretli aj s Danicou Remeselníkovou z Podpoliankseho osvetového strediska, ktoré má Divadelné podzámčie pod záštitou. „Je to sprievodné podujatie Zvolenského jarmoku s medzinárodnou účasťou z Čiech. Okrem toho budú vystupovať ochodnícke divadlá z Krupiny, zo Zvolena, z Hriňovej bude detské divadielko s predstavením Červeňkráľ a Žltovláska. Prvá myšlienka bola taká, že pod zámkom by mohli byť ochotnícke divadlá, pretože v našom regióne pôsobí asi 15 ochotníckych divadiel. Preto sme sa rozhodli spraviť počas jarmoku takéto sprievodné podujatie aj pre deti aj pre dospelých.“

Divadelné podzámčie dnes pokračuje o 13:00 na Námestí SNP predstavením s názvom „Princ Nebojsa„, ktoré odohrajú Komedianti na káře, ďalej sa môžete tešiť na Hriňovské divadlo s predstavením Červeňkráľ a Žltovláska o 16:00, žonglérske predstavenie predvedú Komedianti na káře o 18:00o 19:00 vás čakajú šlágre z 50-tych rokov a o 20:00 je pripravené hudobné vystúpenie jazzovej skupiny Sweet little chicks.

Zajtrajší program na Divadelné podzámčie nájdete TU.