Zivy trh za zivce_10.9.2015_Namestie SNP, Zvolen, Fun zona trh s produktmi lokalnych predajcov a umelcovTrh, na ktorom za eurá nenakúpite. To je myšlienka organizátorov Živého trhu s cieľom podporiť zvolenských obchodníkov.

Vďaka členom z neziskovej organizácie CEEV Živica sa vo štvrtok 10. septembra zmení Fun zóna pri katolíckom kostole na trhovisko. Od 13.00 do 17.30 hod. sa zvolenské námestie zaplní lokálnymi predajcami a umelcami ponúkajúcimi svoje výrobky.  Záujemcovia môžu produkty na trhu nakupovať výlučne za Zvolenské živce, menu, ktorá bola zavedená s cieľom posilniť miestnu ekonomiku. Živce je možné vymeniť priamo na mieste alebo vopred v ktoromkoľvek obchode zapojenom do projektu podpory lokálnej meny.

Živý trh ponúkne návštevníkom viac ako len možnosť nakúpiť ručne vyrobenú kozmetiku, úžitkovú či dekoratívnu keramiku alebo originálne hračky a darčeky. Pripravený je pestrý sprievodný program, počas ktorého o 14.30 hod. odohrá šachový veľmajster Ján Markoš naslepo viacero partií šachu. O 15.40 hod. predvedú modelky dámske prírodné odevy z kolekcie oblečenia Swana Style. Živý trh zavŕši o 16.30 hod. hudobné vystúpenie zvolenskej folkovej kapely Mylentak.