Tohtoročný festival Zámocké hry zvolenské je už v plnom prúde. V rámci jeho programu sa už v piatok 12. júna o 21-vej hodine predstaví aj Spišské divadlo Spišská Nová Ves.

Spisske divadlo_plagatTo sa niekoľkokrát úspešne predstavilo v DJGT, naposledy s inscenáciou Ženský zákon po špiski. Spišské divadlo prešlo za ostatných sedem rokov zásadnými premenami. V rámci mesta a regiónu má vybudovanú stabilnú pozíciu a dobré vzťahy so susednými divadlami i s divadlami mimo východného Slovenska. Mesačne odohrá okolo dvadsať predstavení. Už sedem rokov organizuje festival komorných divadiel Divadelný Spiš, ktorý prináša inscenácie z celého Slovenska.

Na Zámockých hrách zvolenských predstaví Spišské divadlo inscenáciu Jánošík alebo pravda je len jedna. Hra s pesničkami o tom, ako sa z obyčajného človeka stane zbojník. Mýtus. Legenda. Symbol cti, odvahy a statočnosti, stelesnenie odporu. Ikona nášho folklóru. Bohatým bral, chudobným dával… Aký bol ale naozaj? Bol to skutočne hrdina, či len obyčajný zbojník? Na tieto otázky vám dá odpoveď inscenácia Jánošík alebo Pravda je len jedna. Zároveň vám však položí aj ďalšiu otázku: Je pravda o Jánošíkovi skutočne iba jedna?

Vstupenky je možné rezervovať si prostredníctvom internetovej stránky Divadla J.G.Tajovského, kde zároveň nájdete podrobný program predstavení, alebo priamo zakúpiť na pokladniach divadla.