Železničná polícia vo Zvolene vyšetruje nehodu na železničnom priecestí vo Zvolene. Vo štvrtok 7. apríla ráno, krátko po 7.00 hodine, na železničnom priecestí – Zvolen mesto, nákladný vlak zrazil 23-ročnú ženu zo Zvolena.

Podľa svedkov, rušňovodič pred príchodom vlaku na železničné priecestie, použil zvukové výstražné znamenie, nakoľko videl stáť skupinu ľudí pri zatvorených závorách. V tomto čase k železničnému priecestiu prichádzala z ľavej strany, od Sokolskej ulice, na kolieskových korčuliach mladá žena, ktorá mala v ušiach slúchadlá. Obišla približne 8 ľudí čakajúcich pri zatvorených závorách, túto zodvihla a bez skontrolovania situácie vošla do koľajiska, kde ju zachytil nárazník prvého rušňa. Náraz ju odhodil asi 10 metrov od miesta zrážky. Rušňovodiči nevideli situáciu na ľavej strane závor, pretože sledovali situáciu na pravej strane, teda na nástupišti, kde stáli ľudia čakajúci na vlak. O zrazení osoby sa obidvaja dozvedeli len po príchode do železničnej stanice – Zvolen nákladná.

Privolaná rýchla zdravotná pomoc žene poskytla prvú pomoc a odviezla ju do nemocnice vo Zvolene. Následne bola žena s ťažkým poranením mozgu prevezená do Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici vo veľmi vážnom stave. K zmeškaniu ani zastaveniu dopravy nedošlo. U rušňovodičov vlaku bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Železničná polícia túto nehodu vyšetruje ako podozrenie zo spáchania prečinu ublíženia na zdraví.