Na železničnom priecestí v mestskej časti Podborová vo Zvolene, sa počas prvého januárového týždňa stali hneď dve nehody. V obidvoch prípadoch poverený príslušník začal trestné stíhanie za prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

V stredu 2. januára krátko po 10-tej hodine došlo vo Zvolene, na ulici Borovianska na železničnom priecestí k poškodeniu dvoch drevených rahien chráneného železničného priecestia jednokoľajovej železničnej trate  Zvolen – Banská Bystrica. Vodič nákladného motorového vodidla MAN (smetiarske auto) nerešpektoval výstražné zvukové a svetelné znamenia železničného priecestia, signalizujúce prichádzajúci vlak. S vozidlom aj napriek tomu vošiel na železničné priecestie.

V čase keď bol celým vozidlom na železničnom priecestí sa rahná závor začali zatvárať, kedy zareagoval tak, že zvýšil rýchlosť vozidla, aby urýchlene opustil železničné priecestie, pričom zlomil dva kusy zatvárajúcich sa rahien závor. Uvedeným konaním spôsobil poškodenej spoločnosti škodu odhadnutú na dvesto eur. V dôsledku vzniknutej udalosti musela byť jazda vlakov cez poškodené priecestie realizovaná zníženou rýchlosťou.

V sobotu 5. januára o 15.20 hod, na tom istom železničnom priecestí na Podborovej, vodička osobného motorového vozidla Škoda Octavia zlomila koniec rahna závory, ktoré sa nachádza na pravej strane v smere od Podborovej na ulici Borovianska cesta. Uvedené rahno zachytila a zlomila tak, že keď prichádzala k priecestiu, oslepilo ju zapadajúce slnko a nevedela uviesť v akom stave boli závory len, že videla kus dreva ako jej odtrhol  stierač a potom tesne ako prešla cez priecestie, prešiel osobný vlak. Uvedenou udalosťou nedošlo k meškaniu vlakov ani k zraneniu osôb. Škoda, ktorá vznikla pre spoločnosť bude vyčíslená dodatočne.