Posledné vystúpenie Zvolenčanov na Memoriály Pavla Zábojníka skončila na výbornú. Extraligového kolegu vyprevadili zo svojho ľadu s výsledkom 4:0.

HKm Zvolen – MsHK DOXXbet Žilina 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 12. Šachrajčuk, 36. Otčenáš, 53. Škvaridlo, 56. Marek Slovák

HKm Zvolen: Škrečko – Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Hraško, Tomko, Ťavoda, Šiška – Baláž, L. Jurík, Otčenáš – Slovák, Šachrajčuk, Brabenec – Škvaridlo, Trochta, Leskovjanský – Zuzin, M. Jurík, Huňady.

MšHK Žilina: M. Laco (od 30. Johanes) – Krčula, Dlouhý, Grill, Ďurkech, Šeliga, Scap, Buček, Niník – Drábek, Hreus, Sýkora – Drevenák, Troliga, Smotrila – Hájnik, Linet, Kubiš – Jarab, Čičala, Tvrdý.Rozhodca: Babeljak – Greguš, Valko.

il. foto: B. Račko

Vývoj zápasu predznačovali už prvé minúty. Tie boli poznačené vylúčením Hraška. Žilina však v presilovke nič neukázala, dokonca sa Zvolenčanom miestami bránila. Prvý presný zásah stretnutia prišiel v 10. minúte. Premiérový gól v drese HKM si pripísal Šachrajčuk, ktorý z bezprostrednej blízkosti prekonal brankára Laca. Neprešla ani minúta a mohlo byť 2:0. Leskovjanský však trestné strieľanie nepremenil. V ďalšom priebehu sa ozvali aj hostia, Škrečko však chytal v pohode. Posledná vážna šanca prvej tretiny prišla 20 sekúnd pred koncom, Slovák však svoju možnosť trestuhodne zahodil.

V úvode druhého dejstva si zavaril sám Laco. Vyhodenie puku a dvojminútový trest znamenal ďalšiu kanonádu na jeho bránu. Ani jeden z pukov však za jeho chrbát neprešiel, aj keď hlavne ten Zuzinov mal k tomu veľmi blízko. Následne upadla hra do hlbokej leteragie. Jedinou zaujímavosťou bolo vystriedanie žilinských brankárov. Budíček prišiel až päť minút pred koncom, najskôr opäť pohrozil Zuzin, následne skóroval v prípravných zápasoch nesmierne aktívny Otčenáš. Zvyšok druhej tretiny Zvolen kontroloval hru a strážil dvojgólové vedenie.

Začiatok poslednej dvadsaťminútovky sa niesla opäť v pokojnejšom tempe. Jediný rozruch spôsobil Hreus, ten však v čistej šanci netrafil bránu. Všetko dôležité sa stalo v druhej polovici. V úvode 50. minúty nebezpečne vystrelil Jurík a následne na druhej strane Kubiš, skóre sa však nemenilo. Rovnako dopadla aj dvojnásobná šanca Škvaridla. Rovnaký hráč však nezaváhal v 54. minúte a z dobrej pozície namieril presne. Možnosť prelomiť Škrečkovo čaro mala Žilina počas presilovky, paradoxom však bol štvrtý gól v ich sieti. Šťastným strelcom, ktorý uzavrel skóre zápasu na 4:0 bol Slovák. Zvolenčania tak potešili svojich fanúšikov aspoň v poslednom vystúpení na turnaji, celkovo obsadili tretie miesto. Víťazom sa po výsledku 4:0 nad HDD Tilia Olimpija Ľubľana stali hráči Chomutova.