V sobotu, 12. augusta sa nádvorie Zámku Vígľaš zaplní najkrajšími česko-slovenskými exponátmi na kolesách. Práve zo zámku Vígľaš sa približne 40 historických automobilov vyberie na cestu do Banskej Bystrice, kde sa predstavia verejnosti na Námestí SNP. Nasledovať bude vyhliadková jazda, ktorá bude zavŕšená práve v zámockých priestorov, kde na všetkých návštevníkov čaká bohatý sprievodný program a neopakovateľná atmosféra.

Deviaty ročník úspešného zrazu historických vozidiel odštartuje vyhliadkovou jazdou, ktorá tradične začne na námestí v Banskej Bystrici. „Tento rok do vyhliadkovej trasy doplníme aj okruh cez Očovú a Detvu. Našim návštevníkom tak ponúkneme možnosť spoznať krásy Podpoľania,“ hovorí hlavný organizátor, Martin Mladoň.

Okrem historických áut sa Vám predstavia aj motorky a motocykle. V rámci výstavy si na svoje prídu všetky vekové kategórie. ,,Oficiálna časť Grand Retro Show sa na Zámku Vígľaš začne približne okolo 14.00 vystúpením kapely Banda Americano, ktorá navodí atmosféru 60. rokov. Rovnako sa návštevníci môžu tešiť na vystúpenie tanečnej skupiny Elegance z Banskej Bystrice.,“ približuje riaditeľ hotela Grand Vígľaš, Tomáš Sokologorský. Popoludnie spestrí aj vyhlasovanie o najkrajšie vozidlo, ale i tombola.

Počas programu budú môcť návštevníci využiť aj prehliadku zámku, ktorá bude doplnená o sokoliarske vystúpenie. Chutné jedlo, osviežujúce nápoje a produkty šikovných remeselníkov umocnia zážitok z tohto jedinečného podujatia.

Každoročným spestrením je aj dress code. ,,Počas akcie u nás dominujú 50.-te až 60.-te roky. Všetky dámy ale i páni predvádzajú tie najvkusnejšie módne kreácie, ktoré korešpondujú s historickým podtónom vystavených vozidiel,“ dodáva s úsmevom Tomáš Sokologorský.

Ďalšie informácie o podujatí nájdete na webe grandviglas.com.