Technická univerzita pozýva na Deň otvorených dverí. Návštevníkov čaká v utorok 28. januára od 10-tej hodiny bohatý program. Chýbať nebude prehliadka dizajnérskych ateliérov, 3D jaskyne či laboratórií, ktorými vás prevedú okrem profesorov aj samotní študenti fakúlt.

Technická univerzita je úspešná vysoká škola zaradená medzi sedem najlepších univerzít na Slovensku. Spomedzi všetkých vysokých škôl na Slovensku má jedinečnú profiláciu so zameraním na komplex les – drevo – ekológia – environment s rozšírením do ďalších technických, prírodovedných, bezpečnostných, ekonomických a umeleckých oblastí.

Študenti si môžu vybrať zo 106 študijných programov v šiestich študijných odboroch so zameraním na lesníctvo, drevárstvo, environmentálnu a výrobnú techniku, ekologické a environmentálne vedy, bezpečnostné služby, ekonómiu a manažment či umenie.

Vybrané študijné programy je možné študovať aj v cudzích jazykoch. Počas dňa otvorených dní na dvoch najväčších fakultách sa potenciálni študenti dozvedia všetko – od toho, ako sa na univerzite študuje až po možnosti ako tráviť voľný čas.

TUZVO nesie označenie „výskumnej univerzity“, ktorý jej udelilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu. Univerzita ponúka halu vedecko-experimentálnych pracovísk a unikátne výskumné centrá so špičkovým vybavením s 3D vizualizáciou, 3D tlačou a 3D simuláciou.

Vďaka vysokej úrovni kvality zariadení a moderným podmienkam na štúdium a výskum disponuje TUZVO najaktuálnejšími vedeckými poznatkami pre dodržiavanie trvalo udržateľného života. Svoju jedinečnosť si univerzita udržiava aj koncepciou „Zelenej univerzity“.