iMeteo.sk | BBonline.sk | 22.2.2018

Na Slovensko prídu extrémne arktické mrazy. Teploty môžu dosahovať až -23 °C

Cez víkend začne nielen nad naše územie, ale aj nad ďalšie rozsiahle časti Európy prúdiť veľmi studený vzduch od severovýchodu. Tento vzduch bude suchý a počas noci sa tak bude veľmi výrazne prechladzovať.

Prvé, veľmi silné mrazy očakávajte nielen na našom území, ale v mnohých oblastiach Európy už v nedeľu ráno. Na našom území poklesnú teploty do rána na -8 až -15°C. V dolinách a v kotlinách však bude výrazne chladnejšie. Teploty môžu klesať na -16 až -23°C.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Zvolen na sobotu výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami. Priamo v meste by mohla teplota klesnúť v noci zo soboty na nedeľu až ku -12 stupňom Celzia.

Ako vidieť na prvej mape, tak v nedeľu ráno sa očakávajú nízke teploty v mnohých oblastiach Európy. Druhá mapa porovnáva očakávané teploty s priemernými teplotami vzhľadom k aktuálnej ročnej dobe.

Foto: Imeteo.sk

Foto: Imeteo.sk

 

Teploty, ktoré nás tak čakajú nebudú výrazne podpriemerné nielen u nás, ale aj v rozsiahlych oblastiach Európy. Studený vzduch z Ruska totiž zatečie až nad Pyreneje.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk