Vzdušné sily Armády Slovenskej republiky sa začínajú pripravovať na svoju domácu i medzinárodnú prezentáciu počas tohto roka. Obyvatelia Zvolena, Sliača a okolitých obcí sa tak musia pripraviť na častejšiu zvýšenú hlučnosť a stíhačky nad hlavami.

siaf-migPočas letných a jesenných mesiacov sa letecká technika a personál Zmiešaného krídla Sliač podieľa na prezentácii Ozbrojených síl Slovenskej republiky na domácich a medzinárodných leteckých dňoch. V súvislosti s prípravou na zabezpečenie týchto aktivít bude vykonávaný nácvik akrobacie nad letiskom Sliač na lietadlách L-39 Albatros a MiG-29 v malej výške.

Ozbrojené sily Slovenskej republiky informujú obyvateľov mesta Zvolen o možnom výskyte zvýšenej hlučnosti v termíne máj – september 2014 počas pracovných dní.

Aj tento rok je naplánované domáce letecké podujatie roka SIAF 2014. Areál Leteckej základne Sliač bude tento rok,  v termíne 30. – 31. augusta, žiť tým najlepším a najprestížnejším z letectva a lietania. Podujatie sa teší obrovskému záujmu verejnosti. Aj počas vlaňajšieho leteckého víkendu na sliačskom letisku návštevnosť atakovala hranicu stotisíc návštevníkov.