Šikovné mamy našej krajiny sa chcú poslednú aprílovú sobotu zapísať do histórie netradičných rekordov – pokúsia sa pripraviť najdlhšiu roládu na Slovensku ozdobenú v duchu celoročných motívov.

Od Medzilaboriec po Bratislavu mieria na prvé tohtoročné celoslovenské stretnutie šikovných žien do Sliača dve stovky mám. Ženy sa priatelia virtuálne na weboch tortyodmamy.sk, nanicmama.sk a artmama.sk viac ako šesť rokov. „Stretnutia majú dievčatá veľmi rady. Nicky z internetu, ktorými sa vo virtuálnom prostredí maskujú, sa tu menia na konkrétne osoby a vznikajú naozajstné priateľstvá,“ hovorí Kamila Kokošová, autorka portálu a organizátorka stretnutia.

Webová komunita je taká silná, že si vyžiadala vlastný časopis Torty od mamy, do ktorého cukrárky samé prispievajú receptami, fotopostupmi na zdobenie tort. Užívateľky jedinečných ženských webových portálov sa aj na diaľku dokážu dohodnúť a zorganizovať trojdňové stretnutie, tentoraz aj s plánovaným pokusom o rekord v disciplíne, aká tu ešte nebola – najdlhšia roláda na Slovensku. Zapojiť by sa malo viac ako sto žien. Rekordne dlhá roláda bude mať pravdepodobne viac ako 50 metrov.

Okrem cukrárok sa stretnutia zúčastnia aj šikovné ženy, ktoré svoje zručnosti pretavia v tvorivých dielniach na „hand made“ bižutériu, košíky z pedigu či keramické výrobky.

V poradí deviate celoslovenské stretnutie má aj charitatívny účel. Dobrovoľný príspevok za ochutnávku rolády bude venovaný prospešným aktivitám OZ Mamám Slovenska. Výťažok pomôže ženám v zložitých životných situáciách.