V kúpeľnom meste Sliač sa aj tento rok chystá tradičné podujatie pod názvom Sliačske jesenné chuťovky s folklórom. Návštevníci si budú môcť opäť vychutnať rôzne tradičné jedlá typické pre náš región a o zábavu sa postarajú viaceré folklórne zoskupenia.

Sliačske jesenné chuťovky s folklórom sa uskutočnia už túto sobotu, 21. septembra v priestoroch ihriska ZŠ Andreja Sládkoviča od 13-tej hodiny. Pripravené budú tradičné špeciality, medzi ktorými nebude chýbať nefalšovaná geršňa, jablkové lievance, domáca štrúdľa, bravčovinky s chlebom alebo burčiak.

Kultúrny program otvorí fujarista Imrich Oravec a hneď v jeho úvode dostanú priestor i deti z MŠ na ulici Jána Cikkera či zo ŠKD Pramienok. Nasledovať bude vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu výzdobu balkóna, lodžie bytového alebo rodinného domu kvetmi, ale aj o najkrajšie upravené okolie bytového domu.

V poobedňajšej časti programu sa návštevníkom predstaví mnoho folklórnych súborov, ako sú napríklad FS Klokočan, Heligónka – Turanovci zo Senohradu, FS Pohronec či FS Detviani. Program svojim vystúpením spestria aj Trombitáši Štefánikovci z Námestova a krátko pred 18-tou hodinou si návštevníci môžu vypočuť ľudovú hudbu v podaní zoskupenia Kučeravý Javor.

Počas sprievodných podujatí si na svoje prídu aj tí najmenší návštevníci. Pripravená bude pre nich detská škola varenia, tvorivé dielne či mnohé ďalšie detské atrakcie. Pozrieť sa bude dať i výstava modrotlače, ktorú vytvorili žiaci piateho až deviateho ročníka základnej školy v Badíne.