Ak ste sa v týchto dňoch pohybovali v kúpeľnom parku Kúpeľov Sliač, možno ste spozorovali netradičný jav. Lietali tam matrace. Kúpele Sliač totiž pokračujú v revitalizácii priestorov.

V kúpeľoch najprv upravili a skrášlili kúpeľný park, vrátane doplnenia a rozšírenia pestrofarebných kvetinových záhonov. Potom sa zaviedol WI-FI signál v celej ubytovacej časti a ozvučenie jedální pre kúpeľných hostí. Do portfólia kúpeľných služieb pribudli nové procedúry a tiež služby psychológa. A teraz prišli na rad izby – výmena televíznych prijímačov a hlavne nové matrace v posteliach určených pre hostí kúpeľov.

Nové matrace do všetkých izieb

Kúpeľný park tvorí neodmysliteľnú súčasť Kúpeľov Sliač. Jeho atmosféra, dýchajúca históriou a čarami meniacej sa prírody, v každom ročnom období láka na prechádzky kúpeľných hostí a tiež náhodných návštevníkov zo širokého okolia.

Ďalšou sympatickou zmenou pre vyšší komfort a príjemne trávený čas v Kúpeľoch Sliač je nákup a výmena matracov na všetkých 349 lôžkach v kúpeľnom dome Palace Sliač. Pri výbere sa prihliadalo najmä na správne matrace pre pacientov s ochoreniami pohybového aparátu. Jednou z podmienok bola spevnená stredová časť matraca, ktorá je výhodou pre vstávanie z lôžka. Významnú úlohu pri výbere zohrala aj hygiena. Z tohto dôvodu sa spolu s dodávkou nových matracov zabezpečili aj tzv. matracové chrániče. Klienti Kúpeľov Sliač teraz nájdu vo svojich izbách ešte väčšie pohodlie a príjemný oddych po liečebných procedúrach, ktoré počas svojho pobytu absolvujú.

Kúpele Sliač liečia srdce a cievy

Do Kúpeľov Sliač  prichádzajú klienti za liečbou ochorení srdca a ciev, pohybového ústrojenstva. Kúpele zároveň poskytujú správne prostredie pre liečenie ženských ochorení a pomáhajú pri rýchlejšej regenerácii organizmu onkologickým pacientom.

Ako uviedol riaditeľ kúpeľov Martin Beňuch: „Starostlivosť a opatera, ktorú u nás naši klienti dostanú, považujeme za našu prioritu. Zmeny aj s ohľadom na ich finančnú náročnosť, nakoľko ich aktuálne zabezpečujeme vo veľkom rozsahu, realizujeme možno pomalšie, ale o to s väčšou precíznosťou a s dôrazom na preferencie a referencie kúpeľných hostí. Pomalými krokmi sa približujeme k citeľnému rastu kvality a celkovému komfortu pre našich klientov, ktorí k nám zavítajú po odporučení lekárom alebo ako samoplatiaci klienti. Plne si uvedomujeme nedostatky našej technickej infraštruktúry, no na druhej strane ich dokážeme vyvážiť a snáď i predbehnúť kvalitnou službou a najmä profesionálnym a ľudským personálom.“

Liečivé pramene a žriedlový plyn ako svetový unikát

Kúpele Sliač sú svetovou raritou, čo sa týka liečby uhličitou terapiou formou kúpeľa v prírodnej liečivej vode. Zdrojom liečivej vody aj žriedlového plynu je Kúpeľný prameň s unikátnou izotermickou teplotou 33 °C a vysokým obsahom CO2. Ten sa na procedúry používa bez umelých zásahov.

Komfort a pohodlie ubytovaných hostí Kúpeľov Sliač sa nákupom a rozložením novým matracov i televízorov v jednotlivých izbách ešte viac umocní. Tak si klienti počas svojho pobytu vychutnajú všetky procedúry s priaznivými účinkami na ich zdravie, spríjemnia si chvíle voľna prechádzkami nádherným kúpeľným parkom a budú snívať príjemné sny vo svojich dočasných posteliach.