ZVonline.sk (FR), TS MsP Zvolen | 13.7.2016

Na Pustom hrade po požiari mestská polícia zintenzívni hliadkovanie

V nedeľu pred desiatou večer zahvátil časť kopca pri Pustom hrade požiar suchého porastu a trávy. Podľa prítomných príslušníkov Hasičského a záchranného zboru je veľmi pravdepodobné, že požiar vznikol cudzím zavinením.

poziar pusty hrad

Foto: Facebook primátorky Lenky Balkovičovej

Na miesto hneď po ohlásení požiaru vyrazili zvolenskí hasiči. Požiar sa podarilo rýchlo lokalizovať, pričom horela plocha o rozlohe okolo dvadsať krát desať metrov. Vidieť bol však z veľkej časti Zvolena. Asistenciu v tomto prípade poskytla mestská polícia požiarnemu zboru na zabezpečenie miesta činu. Krátko na to bola na Pustom hrade prítomná aj pani primátorka mesta Lenka Balkovičová a náčelník MsP Juraj Chabada.  „Mestské polícia v najbližšej dobe zvýši kontrolne hliadkovanie aj na Pustom hrade najmä počas horúcich slnečných dní, so zameraním sa na podozrenie z nebezpečného podpaľačstva a zakázanú manipuláciu s otvoreným ohňom,“ informoval následne náčelník Mestskej polície vo Zvolene.

Požiar na šťastie nevstúpil priamo do areálu horného hradu. Tam sa aj počas tejto sezóny pracuje. „Na Hornom hrade normálne pokračujú práce na novom prestrešení cisterny, aby voda viac neznehodnocovala túto vzácnu historickú stavbu,“ dodala primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.