ZVonline.sk, Kino Star Zvolen | PR | 15.7.2020

Na plátnach kina Star zažiari Miro Žbirka a v predpremiére aj obľúbený Scooby-Doo

Ani v polovici júla nebudú vo zvolenskom kine Star chýbať viaceré filmové novinky.

Už od štvrtka, 16. júla si v kinosále budete môcť vychutnať komediálnu drámu Ako byť dobrou ženou, ale aj dlhoočakávaný hudobný dokument o populárnom spevákovi Mirovi Žbirkovi, ktorému len málokto povie inak ako Meky. Tento týždeň si na svoje prídu aj priaznivci animovaných filmov. Pripravený je pre nich animák Minna a továreň na sny a v predpremiére môžu vzhliadnuť i prvé celovečerné animované dobrodružstvo Scooby-Dooa.

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o filmoch aj v našom článku nižšie.

MEKY

Býval dlhovlasým rockerom aj britským elegánom, ešte pred dosiahnutím plnoletosti hrával ako námezdní muzikant v cudzine, zažil stratu brata, vyhadzov z kapely rovnako ako davy fanúšičiek, slávu a hudobné triumfy, má za sebou odchod do ústrania aj veľký návrat. Ako sa vyrovnal s haváriou blízkej osoby ? Film Meky rozpráva o úplnej oddanosti hudbe, o viere vo vlastnú cestu, hoci často viedla inokade, než mu všetci odporučili. O tom, ako s eleganciou prekonať veľké spoločenské revolúcie i životné zvraty. Režisér Šimon Šafránek, držiteľ Českého leva za dokument King Skate, vytvoril dynamický portrét hudobnej legendy s využitím Žbirkovej otvorenej spovedi, súčasných záberov a rozsiahleho archívneho materiálu.

AKO BYŤ DOBROU ŽENOU

Príbeh filmu sa odohráva na sklonku 60. rokov minulého storočia v pokojnom francúzskom pohraničnom mestečku. Pauletta a jej manžel Robert s pomocou výstrednej Gilberte a prísnej mníšky Marie-Thérèse tu už veľa rokov prevádzkujú špeciálnu súkromnú školu pre dospievajúce dievčatá. Cieľom výučby je vychovať z dievčat dokonalé manželky pripravené vo všetkých smeroch oddane slúžiť svojím drahým manželom. Po Robertovom náhlom odchode z tohto sveta však Paulette mimo iného zistí, že škola stojí na pokraji bankrotu a tak musí trošku nečakane prevziať zodpovednosť za jej udržanie.

MINNA A TOVÁREŇ NA SNY

Skúste si predstaviť nočné snívanie ako svet nekonečných filmových štúdií, v ktorom má každý z nás vlastný filmový štáb a režiséra svojich snov. Akási obdoba hollywoodskej továrne na sny. Presne tento svet objaví dvanásťročná Minna, keď sa v spánku zhodou náhod dostane do snového zákulisia. V prvej chvíli je ohúrená, no postupne sa na mieste, kde sa rodia sny, začína cítiť ako doma. Potajomky sleduje pracovníkov továrne pri ich práci a zisťuje, že aj ona sama odtiaľto môže ovplyvniť sny iných ľudí, zasiahnuť do ich scenára. Zahrávať sa s ľudskými snami sa však nevypláca …

SCOOB! – PREDPREMIÉRA

V stredu, 22. júla o 17.30 hod,

Zistite, ako sa to so Scoobym všetko začalo a podporte Záhady s.r.o. pri riešení ich najdesivejšieho prípadu! Film vás zavedie na samotný začiatok priateľstva Scoobyho a Shaggyho a konečne na veľkom plátne uvidíte, ako s mladými detektívmi Fredom, Velmou a Daphne, založili dnes už legendárnu spoločnosť Záhady s.r.o. Po stovkách vyriešených prípadov musí teraz ale Scooby a jeho partia prísť na kĺb najväčšej záhade všetkých čias. Zločin totiž nikdy nespí a svet má čoskoro zakúsiť zlobu prízračného bájneho psa Kerbera.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.

Fotogaléria