Prvá etapa Europa Shopping Center Zvolen sa otvorí presne na Deň detí 1. júna 2012. Podrobnejšie informácie o otvorení zvolenskej Europy, ktorá bude mať viac ako 50 obchodov na ploche 12 000 m2, odzneli na tlačovej konferencii so zástupcami a predstaviteľmi projektu Europa SC vo Zvolene.

Od poklopania základného kameňa budúcej stavby nákupno – zábavného centra uplynul presne rok. Plánovaný termín bol  dodržaný, a preto sa dvere Europa Shopping Centra môžu oficiálne otvoriť pre verejnosť. Hoci ťažká zima a vysoké mrazy počas výstavby mohli projekt ohroziť, nestalo sa tak a všetko sa podarilo dokončiť včas.

Otvorenie Shopping Center Europa  bude výnimočné a s množstvom sprievodných programov. Keďže deň otvorenia bude na Medzinárodný deň detí, pre najmenších je na miestach parkoviska pripravený zaujímavý program. Vystúpi skupina Girls, Katka Knechtová a slovenský raper Rytmus. Pred vchodom do Europa SC posledné minúty do otvorenia odpočíta herec a zabávač Peter Marcin. V centre nákupno – zábavného domu vystúpi Dara Rolins, La Gioia a naši regionálni účinkujúci. Program bude trvať do neskorých večerných hodín, kde celé otvorenie zakončí veľkolepý ohňostroj.

V deň otvorenia bude v prevádzke viac ako 80 % zo všetkých obchodov a zariadení. Zvyšné prevádzky sa otvoria v čo najbližšej dobe. V prvej etape Europa SC s plochou takmer 12 000  m2 bude mať Tesco k dispozícii 1 100 m2. Pre verejnosť bude supermarket otvorený dlhšie ako samotné centrum. A to už od 7.00 do 22.00 hodiny. Viac ako 600 m2 pripadne trom pobočkám bánk, o obchodnú plochu sa podelia s obchodmi s oblečením, obuvou, bižutériou či parfumérie. Návštevníci tu tiež nájdu obchody so športovými potrebami, drogériu a elektro. Europa SC Zvolen ponúkne komplexné služby na jednom mieste. K tomu patria či už príjemné kaviarne, niektoré aj s terasami, reštaurácia, rýchle občerstvenie vo foodcourte, herňa, šport bar s výhľadom na mesto, alebo kino.

Kinosály sa stanú pýchou Zvolenčanov, pretože ako prví v krajinách strednej Európy budú mať naozaj európske prvenstvo v 4D kine. V jednej z dvoch kinosál, dovedna s kapacitou 400 miest, bude okrem 3D projekcie (s novým typom okuliarov) aj technologická rarita 4D projekcie s pohyblivými sedadlami. Takéto efekty dokážu divákov oveľa viac vtiahnuť do deja. Zatiaľ bude sedadiel pre 4D projekciu 15, ale tento počet sa môže zvýšiť na základe záujmu divákov o tento typ premietaní. Jedným z prvých filmov premietaných v 4D bude film Avengers – Pomstitelia. V zadných radách sú kinosály vybavené dvojitými sedadlami pre zamilovaných tzv. love seats.

Predseda predstavenstva Europa SC Zvolen Peter Valach na tlačovej konferencii uviedol, že výstavba Europa SC Zvolen poskytla okolo dvesto nových pracovných miest pre obyvateľov Zvolena a jeho okolia. Výstavbou pribudne vo Zvolene nielen asfalt, ale aj zeleň. Plánovaná rekonštrukcia blízkeho parku a postavenie fontány skrášlia celé okolie nákupno – zábavného centra.

V prvej etape výstavby nebude v  Europa SC Zvolen toľko obchodov so zvučnými menami ako Baťa a iné. Avšak návštevníci sa ich dočkajú v druhej etape výstavby, ktorá nebude až taká náročná aj z dôvodu menšej zastavanej plochy. Otvorenie druhej etapy je plánované na jún 2013.