Medzinárodný hokejový turnaj Memoriál Pavla Zábojníka ponúkne aj tento rok deväť súťažných zápasov. Hrať sa bude od štvrtka 15. augusta, pričom zápasy potrvajú až do soboty 17. augusta.

Dvadsiaty prvý ročník turnaja sa opäť odohrá na zvolenskom Zimnom štadióne a celkovo sa na ňom predstaví šesť hokejových družstiev. Zo slovenskej strany sa turnaja zúčastní hokejový tím MHC Mikron Nové Zámky či domáci HKM Zvolen. Svoje vlaňajšie prvenstvo sa pokúsia obhájiť hokejisti z klubu HC´05 iClinic Banská Bystrica.

Slovenské hokejové tímy budú súperiť so zahraničnými hokejistami z Rakúska, Poľska a Francúzska. Francúzsky klub Scorpions de Mulhouse – Team Synerglace sa v histórii tohto turnaja predstaví vôbec po prvýkrát. Poľské mužstvo GKS Tychy sa Memoriálu Pavla Zábojníka zúčastňuje už takmer pravidelne. Hokejisti z GKS Tychy tento rok dokonca získali i titul majstra Poľska a v meste pod Pustým hradom sa predstavia už po ôsmy krát.

Po roku si svoju účasť na turnaji zopakuje i rakúsky klub EC KAC Klagenfurt. Ide o profesionálny hokejový tím, ktorý hrá v rakúskej hokejovej lige Erste Bank. Na svojom konte majú celkovo tridsaťjeden víťazstiev v rakúskych šampionátoch a naposledy získali titul majstra v roku 2019.

Permanentka na celý turnaj, ako aj lístky na jednotlivé dni sú v predpredaji prostredníctvom webovej stránky ticketlive. Počas každého dňa sa zápasy začnú o 12-tej hodine, pričom potrvajú vždy až do večerných hodín.