Škoda, to je značka, ktorá sa za desaťročia stala vo svete automobilového priemyslu ikonou. A či už nostalgicky spomíname na staré vozidlá či obdivujeme jej najnovšie modely, stále je množstvo ľudí, pre ktorých sa ich škodovky stávajú neoddeliteľnou súčasťou života.

Priaznivcov automobilov značky Škoda na Slovensku združuje klub škodoviek Škoda Fans Slovensko. A práve škodovky všetkých druhov od veteránov cez nové autá až po tunningovo upravené kusy, sa stretnú v auguste v našom regióne na 2. ročníku celoslovenského zrazu Škoda Fans.

Podujatie sa uskutoční už 10. a 11. augusta na letisku v obci Čerín-Čačín. Pre účastníkov a návštevníkov bude pripravený bohatý program spojený s množstvom súťaží o rozličné ceny.

Brány letiska sa otvárajú v piatok 10. augusta o 17.00 h. „Pripravené budú rozličné súťaže zručnosti pre vodičov, ako napríklad ťahanie auta na lane a ďalšie. Večer nebude chýbať letisková moto party,“ priblížil jeden z organizátorov podujatia Matej Ruttkay.

V sobotu je potom na programe hlavný program s ďalšími súťažami v slalome a šprintoch podľa jednotlivých kategórií, ktoré sú určené nielen pre mužov, ale aj ženy. Hodnotiť sa ale bude aj hlučnosť výfukov a prezentovať sa budú aj jednotliví partneri podujatia. Účastníci sa budú môcť zároveň počas celého dňa zapojiť do hlasovania o top vozidlo zrazu či najkrajšieho veterána.

Organizátori zároveň avizujú, že pripravené budú aj súťaže a aktivity pre deti, takže na podujatie pozývajú pokojne aj celé rodiny. A samozrejme, ak práve vlastníte auto inej značky, ale škodovkám fandíte, vítaní tu budete rovnako.

Škoda Fans Slovensko funguje už šesť rokov. Na sociálnej sieti Facebook združuje komunita celkom 22-tisíc priaznivcov tejto značky. „Toto je druhý ročník takéhoto podujatia. V tomto roku ide o druhú väčšiu akciu. Tá prvá sa v júni uskutočnila v obci Tužina pri Prievidzi,“ doplnil Ruttkay.

Jedným z partnerov podujatia je aj banskobystrická spoločnosť EUROMOTOR, autorizovaný predajca značky Škoda. Ďalšie informácie o augustovom zraze na letisku Čerín-Čačín nájdete na Facebook evente zrazu.