Trinásty ročník celoslovenského podujatia s názvom Lesnícke dni sa začne už v piatok, 26. apríla na zvolenskom námestí SNP. O deň neskôr, sa oslavy presunú na Pustý hrad.

Slávnostné otvorenie podujatia je naplánované na 10-tu hodinu. Tak ako aj po minulé roky, aj tento rok je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program. Doobeda sa v ňom predstaví základná škola s materskou školou Maximiliána Hella, detský spevácky zbor Štvorlístok a zúčastnení sa budú môcť pozrieť aj do histórie Strednej odbornej školy lesníckej, ktorá sa nachádza v neďalekej Banskej Štiavnici.

So svojim programom sa predstaví i základná umelecká škola z Očovej a Sliača, ale aj tanečná škola Zuzany Niščákovej. Počas celého dňa budú prebiehať i aktivity pre malých, aj veľkých. Chýbať nebudú sokoliari, tvorivé dielne, ukážky lesníckych činností a vystavené budú aj výrobky z dreva a parožia. Publikum večer roztancuje kapela Slovak Tango, ktorá je zložená z mladých a študovaných hudobníkov. Tí sa zameriavajú na interpretáciu slovenskej populárnej piesne 30. až 50. rokov 20. storočia.  Po 20-tej hodine sa zas o zábavu postará zoskupenie The Backwards.

Lesnícke dni budeme oslavovať nielen na námestí, ale aj na Pustom hrade, a to hneď počas nasledujúceho dňa, v sobotu 27. apríla v čase medzi 10.00 – 14.00 hod. Organizátori si pre rodiny s deťmi pripravili jarnú prechádzku s lesníckym sprevádzaním. Prechádzka bude prebiehať v okolí Pustého hradu a práve tento hrad deťom poskytne tú najlepšiu živú učebňu.

Projekt Lesnícke dni sa realizuje pod záštitou ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Gabriely Matečnej. Oslavy sa už uskutočnili v Prešove a Kežmarku a po Zvolene budú prebiehať ešte v Bratislave a Košiciach.