Otvorenie ďalšieho školského roka signalizuje skončenie jedného z najobľúbenejších ročných období. V mnohých vyvoláva pocity nostalgie za letom, avšak Zvolenčania ich aj tento rok môžu zahnať na tradičnom Klemo dni.

Zvolenský Klemo deň sa uskutoční už v pondelok, 2. septembra v Parku zabudnutých susedov na Tehelnej ulici. Hlavný program síce odštartuje až v poobedňajších hodinách, no už od 10-tej hodiny si budete môcť pozrieť napríklad prezentáciu nových výrobkov, ktoré si pripravila firma Klemo.

Samotný sprievodný program začne o 14.00 hod, projektom Celé Slovensko číta deťom. Deťom bude následne venovaná aj divadelná rozprávka No počkaj Červená Čiapočka, ktorú zahrajú herci z divadla Tesáre. Po 16-tej hodine sa návštevníci budú môcť stretnúť i s legendou slovenskej literatúry, Ľubomírom Feldekom, ktorý do Zvolena príde spolu so svojou dcérou Katarínou Feldekovou.

Podvečer sa v galérii na Tehelnej uskutoční aj vernisáž Jozefa Vydráka k výstave Farba a čiara a záver podujatia bude patriť koncertu kapely KaFe Band.

Práve v tejto kapele hrá už spomínaná Katarína Feldeková, ktorá sa bude snažiť o vytvorenie dobrej nálady spolu so spevákom Richardom Šimurkom. Zvolenčanom zaspievajú francúzske šansóny, ale aj iné svetové či slovenské pôvodné piesne. Zvolenský Klemo deň organizuje už po ôsmy krát firma Jozefa Klementa. Predpokladaný čas ukončenia podujatia je približne okolo 19-tej hodiny.