TS KRPZ v BB (P. Kováčiková) | 21.2.2017

Na Jaselskej ulici napadol muž ženu po tom, čo požiadala o rozvod

V pondelok 20. februára, v skorých ranných hodinách sme prijali na tiesňovú linku oznámenie o agresívnom vyčíňaní 54-ročného muža.

Obyvateľov rodinného domu na Jaselskej ulici vo Zvolene zobudil včera (20.2.) nad ránom krik 46-ročnej ženy, ktorá volala o pomoc. Nožom ju totiž v spánku napadol jej 54-ročný manžel, ktorý o 5.00 hodine ráno vošiel do izby, v ktorej poškodená spala spolu s ich maloletou dcérkou, kde sa pokúsil svoju manželku usmrtiť nožom.

Pravdepodobným podnetom k jeho konaniu bolo podanie žiadosti o rozvod, o ktorom sa krátko pred tým dozvedel. 46-ročnú ženu začal bodať kuchynským nožom, čomu sa poškodená začala brániť a chcela z bytu ujsť. Nakoľko dvere bytu boli zamknuté, rozbila sklenenú výplň a kričala, no muž vo svojom útoku naďalej pokračoval.

V tom čase sa už na krik zobudil brat poškodenej, ktorý keď zbadal čo sa na mieste deje, vykopol dvere na poschodí rodinného domu a snažil sa agresívneho muža spacifikovať až do príchodu policajnej hliadky. V ďalšom konaní mu našťastie zabránil. Na miesto boli privolaní aj záchranári, ktorí ženu so život ohrozujúcimi zraneniami previezli do nemocnice. Hliadka polície útočníka zadržala.

V súvislosti s udalosťou bolo začaté trestné stíhanie a súčasne bolo 54-ročnému Ľubomírovi vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin vraždy, ktorý spáchal v štádiu pokusu. Zo strany vyšetrovateľky bude podaný podnet na jeho väzobné stíhanie. Akékoľvek bližšie podrobnosti k prípadu a motív agresívneho útoku obvineného sú predmetom ďalších vyšetrovacích úkonov.

Fotogaléria