Tlačová správa (HKM Zvolen) | 3.8.2015

Na hokejovom memoriáli aj tímy z Poľska a Maďarska

Pod Pustým hradom sa v polovici augusta uskutoční už 17. ročník Memoriálu Pavla Zábojníka. Aj tohto roku si turnaj zachoval prívlastok medzinárodný, hoci namiesto tradičnej šestice mužstiev si to o prvenstvo rozdajú štyri tímy.

BBO_9028

Pohronské derby tento rok diváci na turnaji neuvidia. HC’05 nebude obhajovať trofej.

Od 13. do 15. augusta uvidia diváci na zvolenskom zimnom štadióne denne dva zápasy so začiatkami o 15.30 a 19.00 hod. Tohto roku sa okrem domáceho tímu HKM predstavia z predchádzajúcich ročníkov známe kolektívy z poľského Tychy a maďarského Székesfehérváru, štvrtým do partie je slovenský extraligista z Piešťan.

GKS Tychy je účastníkom najvyššej poľskej súťaže. V súčasnom kádri nájdeme na brankárskom poste Štefana Žigárdyho, ktorého poznáme z kádra Žiliny a v drese GKS by sa mal na známe miesta vrátiť majster Slovenska z roku 2013, statný český obranca Jaroslav Hertl. Trénerom tímu je neprehliadnuteľná postava česko-slovenskej hokejovej histórie, Jiří Šejba.

Na súpiske maďarského mužstva Fehérvár AV 19 nájdeme viacero zahraničných hokejistov, prím v tíme účastníka EBEL-ligy hrajú Kanaďania a Američania. Nečudo, veď trénerom je Američan Rob Pallin, sekunduje mu rodák z našich končín Tomáš (dnes Tamás) Šille.

„Havrani“ z Piešťan doháňajú v príprave zameškané, o to väčšiu energiu možno od nich v zápasoch turnaja očakávať.

V priebehu troch dní mužstvá teda odohrajú šesť zápasov, hrať bude každý s každým. „Zvolili sme tento model turnaja po tom, čo sa nám odhlásil bieloruský tím Junosť Minsk. V období, keď už väčšina mužstiev mala prípravné zápasy naplánované a nechcela svoj program meniť, by sme adekvátnu náhradu našli ťažko. Svoj účel – predstaviť divákom novotvoriace sa mužstvo a pomôcť trénerom v hľadaní optimálnej zostavy, však Memoriál Pavla Zábojníka aj tohto roku splní,“ tvrdí generálny manažér HKM Milan Čanky. Víťazstvo spred roka nebudú obhajovať susedia z Banskej Bystrice, prvého derby sezóny sa tak fanúšikovia dočkajú až v novej edícii extraligy.

Program 17. ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka

Štvrtok 13. augusta 2015

15.30     GKS Tychy – Fehérvár  AV19

19.00     HKM Zvolen – ŠHK37 Piešťany

Piatok 14. augusta 2015

15.30      ŠHK37 Piešťany – GKS Tychy

19:00     Fehérvár  AV19 – HKM Zvolen

Sobota 15. augusta 2015

15.30      Fehérvár AV19 – ŠHK37 Piešťany

19:00     HKM Zvolen – GKS Tychy