Či už to boli hotelové služby, alebo akcie, manažment hotela The Grand Vígľaš sa vždy stretával s kladnou spätnou väzbou od svojich hostí. Ani tejto národnej kultúrnej pamiatke sa však nevyhla pandémia, preto musel zámok svoje brány na určité obdobie zatvoriť. Teraz však obnovuje svoju činnosť a láka hostí nielen do hotelových izieb, ale aj do historických zákutí, reštaurácie a wellness centra. Postupne ožívajú aj zámocké akcie.

Zámok Vígľaš bol zrekonštruovaný v roku 2013 a o už rok neskôr sa tešil úspešnej sezóne. Inak tomu nebolo ani ostatné roky, až kým osud zámku nepoznačila pandémia. Po dvojročnej pauze zámok komunikuje, že všetky jeho služby sú opäť v plnej prevádzke. ,,Či už ide o ubytovacie kapacity hotela, wellness, svadby a iné oslavy na kľúč, alebo o servis našej reštaurácie – to všetko je klientovi opäť plne k dispozícii,“ hovorí riaditeľ zámockého hotela The Grand Vígľaš, Tomáš Sokologorský.

Práve gastro je súčasť služieb, ktoré si v hoteli pochvaľujú domáci, ale i zahraniční návštevníci. ,,Svoje skúsenosti nám často zanechávajú v komentároch na sociálnych sieťach, ale i priamo na recepcii. Pozitívne vždy hodnotia aj prácu nášho odborného personálu, čo je základným úspechu,“ pochvaľuje svojich zamestnancov manažment hotela. Dobrú kávy, chutné jedlá z à la carte menu, ale i sladkú bodku za obedom si môžete v reštaurácii Ava Simone vychutnať každý pracovný deň, i cez víkend.

Okrem toho sú všetkým, ktorí si na zámok prídu spríjemniť svoj deň k dispozícii aj iné služby. ,,Pravidelne organizujeme historické prehliadky zámku. Práve tie sú zaujímavé pre malého i veľkého diváka. Prebiehajú v dvoch cykloch, a to od pondelka do štvrtka vždy o 13:00 h, od piatku do nedele sa stretnete s našou sprievodkyňou o 11:00 h, 13:00 h a 15:00 h,“ informuje o prehliadkach riaditeľ Sokologorský. K dispozícii je aj hotelové wellness.

Zámok sa teší veľkému záujmu o pobyty, firemné akcie, svadby a súkromné oslavy. ,,Sme veľmi radi, že sa nám po posledných dvoch rokoch podarilo osloviť s našou ponukou nových klientov, no nebolo to jednoduché. Zároveň sa tešíme, že sa stále k nám vracajú hostia, ktorí u nás už boli a ohodnotili svoju predošlú skúsenosť kladne. Práve to je pre nás zárukou kvalitných služieb,“ dodáva riaditeľ hotela The Grand Vígľaš, ktorý avizuje aj návrat tradičných podujatí, medzi ktorými sa návštevníci už v lete môžu tešiť aj na Grand Retro Show.