PR článok | 22.6.2020

Na čo si dať pozor, keď kupujete repasované turbodúchadlo?

Turbodúchadlo zvyšuje výkon spaľovacieho motora tým, že vháňa vzduch do spaľovacej komory a vytvára pretlak nasávanej zmesi. Motor vďaka tomu dostáva viac kyslíka, zmes je výbušnejšia a motor akceleruje bez zvýšenia spotreby paliva. Čo ale robiť, keď sa turbo pokazí? Je výhodné kúpiť repasované turbo? Na čo si dať pri kúpe pozor? Odpovede na tieto otázky nájdete v nasledujúcom článku.

Repas turba odborníkmi

Keď sa turbo pokazí, máte dve možnosti: buď si kúpite originálne turbo alebo repasované. Lacnejšia je druhá možnosť. Nižšia cena však nemusí vždy znamenať postačujúcu kvalitu. Preto sa pred kúpou presvedčte, že repas turba vykonávajú profesionálni odborníci, ktorí boli vyškolení autorizovanými dodávateľmi náhradných dielov.

Profesionálni odborníci používajú na repas turbodúchadla najmodernejšie stroje a techniku. Turbo je v procese repasovania rozobrané, aby sa našiel konkrétny problém, ktorý je následne odstránený. Stred turba je kompletne vymenený. Pro každej oprave je turbodúchadlo testované, aby bol dosiahnutý čo najlepší výsledok.

Záruka kvality na repasovené turbo

Na trhu je možné nájsť mnoho lákavých ponúk aj na repasované turbá. Aby ste sa mohli plne spoľahnúť na kvalitu, hľadajte produkty s dvojročnou záruku. Kvalitné turbo vám vydrží a nebudete nútení za niekoľko mesiacov opäť investovať do ďalšieho.

Presvedčte sa tiež, že firma, od ktorej repasované turbo kupujete, používa kvalitné diely a stred turba pri repasovaní vymení. Práve stred turba je najdôležitejšou časťou celého systému. Ak sa nevymení, zakrátko budete turbodúchadlo znovu kupovať.

Služby, s ktorými nestrácate čas

Kto by sa rád občas necítil ako V.I.P. zákazník? Predstavte si, že ak potrebujete repasovať turbodúchadlo, zažijete presne tento pocit. TurboArena.sk vám najskôr zašle repasované turbo a až potom budete musieť vymontovať a zaslať na opravu to staré. Dodávka nového turba je rýchla — vďaka veľkým skladovým zásobám môže byť u vás už nasledujúci deň. Nestrácate tak žiaden čas zbytočným čakaním.