PR článok | Foto: 4 PM production / Shutterstock.com | 5.4.2020

Na čo nezabudnúť pri údržbe auta po zime?

Aj keď väčšina autoservisov zaznamenala veľký nárast počtu vodičov, ktorí sa rozhodli prezúvať, teploty v niektorých častiach Slovenska nie sú stále stabilné. Všetko ale závisí aj od dlhodobej predpovede a vyzerá to tak, že nočné mrazy sa pomaly, ale isto budú s nami lúčiť.

Ak máte v garáži alebo na parkovisku pred panelákom auto, nezabúdajte na údržbu auta po zime. Posypová soľ a kamienky na vozovke dávali predchádzajúce mesiace autu zabrať.

Na čo ale nezabudnúť pri údržbe auta po zime?

Vyperte autopoťahy

V starších automobiloch, kde je poťah sedačiek už značne opotrebovaný, vodiči a majitelia áut využívajú praktické autopoťahy. Majú chrániť opotrebované čalúnenie sedačiek v aute, avšak využívajú ich aj majitelia nových automobilov, a to z rovnakého dôvodu. Ak majú malé dieťa, alebo domáceho miláčika, s ktorým pravidelne cestujú, je pochopiteľné, že chránia poťah pred špinou, tekutinami a inými nečistotami.

Po zime vám odporúčame tieto poťahy dať dole a podľa pokynov na pracej etikete ich aj oprať.

Použite priemyselný vysávač a povysávajte celý interiér

Keď budete mať vyvlečené autopoťahy, odporúčame vám povyberať gumené rohože, alebo autokoberce z auta a povysávať celý interiér, najmä podlahu a čalúnenie sedačiek.

Je potrebné odstrániť prach, vlasy, ale aj kamienky z podlahy. Odporúčame použiť skôr priemyselný vysávač, ktorý je stavaný na vysávanie plôch, kde sa nachádzajú aj väčšie predmety, ktoré by klasický interiérový vysávač nemusel zvládnuť povysávať.

Autokoberce a gumové rohože vyčistite prípravkom, vykartáčujte ich, prepláchnite čistou vodou a nechajte voľne vyschnúť na slnku.

Umývanie okien prípravkom na sklo

Čo sa týka palubnej dosky, odporúčame navlhčiť jemnú švédsku utierku a poutierať komplet celú palubnú dosku. Na umývanie okien, ale aj moderných deflektorov okien odporúčame použiť prípravok na sklo a jemnú handričku.

Okná poumývajte nielen z vonkajšej, ale aj z vnútornej strany.