ZVonline (KM), foto: HKm Zvolen | 5.4.2011

Mužov nahradili juniori a dorastenci

Spokojnosť hráčov, vedenia a fanúšikov tímu HKm Zvolen je pod Pustým hradom citeľná. Po neúspešných bojoch v Play- off v kategórii mužov s Banskou Bystricou sa na výslnie dostali juniori a hráči dorasteneckej súťaže.

Po mimoriadne náročných a vypätých zápasoch sa zverenci trénera Petra Hričinu, ktorému asistuje Eduard Giblák, umiestnili na celkovom treťom mieste. Pre Zvolenský hokej je to historický a prekvapujúci úspech. Našim dorastencom stáli v ceste hokejisti bratislavského Slovana, ktorých zdolali na ich domácom ľade v Ružinove. Tréner Peter Hričina sa vyjadril, že úspech od nich nikto nečakal, pretože doteraz bojovali len o záchranu a udržovali sa na spodných priečkach tabuľky. To ich neodradilo a svojou bojovnosťou a húževnatosťou pozdvihli vlajku zvolenského hokeja. Od finále ich delil jeden samostatný nájazd a preto sa musia uspokojiť s bronzovými medailami. Triumf má však pre nich hodnotu zlata.

V kategórii juniorov sa pod taktovkou trénera Petra Mikulu tešili hráči z medailí, opäť bronzového lesku. Rozhodovalo sa na ľade Dukly Trenčín v piatom zápase. Rozhodujúci zásah Zvolenčana Petra Hraška znamenal pre tím HKm obhajobu minuloročného tretieho miesta. Zvolenský kormidelník priznáva, že séria bola vyrovnaná, ale šťastie praje tomu, kto mu ide v ústrety. Na konto zvolenských juniorov  pribudla ďalšia medailová zbierka a boje Play-off tak ukončili tohtoročnú hokejovú sezónu v kategórii juniorov a dorastencov.

Fotogaléria