Milovníci muzikálu, šansónov, filmovej, či divadelnej hudby a kabaretu, budú mať čoskoro svoj sviatok. Muzikálový festival Jozefa Bednárika, ktorý sa uskutoční v sobotu 17. a v nedeľu 18. augusta bude mať už svoj dvanásty ročník.

Tento rok sa tradičný Muzikálový festival Jozefa Bednárika presúva do romantického prostredia Kúpeľov Sliač. Melódie svojho srdca si návštevníci budú môcť vychutnať opäť v podaní elitných slovenských umelcov.

Program je rovnako ako po iné roky prehliadkou súčasnej i minulej muzikálovej a filmovej hudby, ktorá bude tento raz okorenená aj najslávnejšími operetnými áriami. Samozrejmosťou bude tradičné oceňovanie osobností za prínos v muzikálovej tvorbe Brusnianska brusnica a Tabuľa slávy. Odborným garantom podujatia je tentoraz český hitmaker Zdeněk Barták.

Sobotný program bude v divadelnej sále kúpeľného domu Palace na Sliači, kde si diváci vychutnajú operetu Hrnčiarsky bál v podaní študentov topolčianskeho konzervatória, a tiež si prídu na svoje pri operetách Martina Babjka a Miroslava Dvorského. Pozvanie na festival prijal bez váhania.

„Počul som, že tu pravidelne vládne priam rodinná atmosféra, kde si účinkujúci môžu podebatovať s divákmi. Takéto situácie bežne nezažívam, no celkom sa na to teším. V súčasnosti vyberáme s organizátormi repertoár. Ešte nie je definitívny, ale budú to najznámejšie kúsky klasických operiet Lehára, či Straussa,“ vyznal sa maestro Miroslav Dvorský.

Hlavný festivalový program začne v nedeľu o 15-tej hodine. na nádvorí pred slávnou Dvoranou Palace, Kúpeľov Sliač. O 15.30 hod, v programe s názvom Legendy uvidíte Vaša Patejdla, Pavla Hammela, Martina Babjaka a Miroslava Dvorského. Počas vyše sedem hodinového maratónu si zúčastnení zaspomínajú aj na fenomenálneho textára a básnika Joža Urbana, vychutnajú si šansón v podaní Andrei Zimányiovej, Juraj Čurný pripomenie slávnu slovenskú a českú filmovú a televíznu hudbu, no chýbať nebude ani veľký muzikál.

Účastníci festivalu si budú môcť vychutnať znovu naštudované predstavenie Cyrano z predmestia, v podaní troch jeho hlavných protagonistov na čele s Mirkou Partlovou, a Jánom Slezákom. Chýbať nebude ani prvý slovenský Cyrano- Jozef Benedik a nechajme sa prekvapiť,  no jeho šarmantná kolegyňa Kamila Magálová sa možno objaví tiež.