Polícia objasnila prípad nezvestnej 39-ročnej ženy z Budče, žiaľ s tragickým záverom. Žena bola nezvestná od piatku, 11. marca. Po tom, čo mala odísť do práce o nej už manžel nemal ďalšie informácie a ohlásil jej nezvestnosť.

Policajné pátranie však viedlo k prekvapivému záveru. Zvolenskí kriminalisti odhalili vraždu a aj páchateľa tohto činu. Ako teraz uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti, k vražde malo dôjsť už v noci zo štvrtka na piatok 11. marca v rodinnom dome v obci Budča.

Práve 46-ročný muž, ktorý nezvestnosť svojej manželky ohlasoval, je podľa polície páchateľom vraždy. K tej malo dôjsť po predchádzajúcej slovnej hádke a fyzickej roztržke, po ktorej mal úmyselne usmrtiť svoju manželku.

Krajský policajný vyšetrovateľ aj v spolupráci s kriminálnou políciou vo Zvolene tak muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. „Po vykonaní ďalších procesných úkonov, zaistení stôp a na základe vykonaného dokazovania vo štvrtok, 17. marca vyšetrovateľ muža obvinil a spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby. Vyšetrovanie tohto závažného prípadu ďalej pokračuje,“ uvádza polícia v stanovisku.

Za obzvlášť závažný zločin vraždy, ktorý bol úmyselne spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.