TS DJGT Zvolen | 13.12.2015

Motýlí záver roka v Divadle J. G. Tajovského

Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene myslí aj na divákov, ktorí si chcú vychutnať divadelné umenie počas najkrajších sviatkov roku – či už kvôli tomu, že sú počas roka mimo Zvolena alebo kvôli pokojnejšej sviatočnej atmosfére.

tri prasiatka djgt

Motýlí záver roka začína v nedeľu 27. decembra, kedy o 15:00 pozývame všetky deti aj dospelých na obľúbenú rozprávku Tri prasiatka.

Následne odohrá DJGT tri najpopulárnejšie inscenácie podľa hlasovania divákov v ankete Motýľ. DJGT uvedie namiesto muzikálu Prekliaty básnik (tretie miesto v ankete), ktorý sa v aktuálnej sezóne nehrá vzhľadom na materské povinnosti hlavnej predstaviteľky, štvrtú najpopulárnejšiu inscenáciu v hlasovaní a to Lekárske tajomstvo v pondelok 28. decembra. Nasledovať bude Skrotenie zlej ženy v utorok 29. decembra a vyvrcholením bude už tradičné predsilvestrovské predstavenie v slávnostnej atmosfére dňa 30. decembra. Opakovane víťazná komédia Poplach v hoteli Westminster 2 spríjemní predposledný deň v roku a po skončení môžu diváci bilancovať rok spoločne s hercami inscenácie.

Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene si váži návštevu každého jedného diváka a okrem predstavení a premiér ponúka každý rok aj za priehrštie atraktívnych podujatí či prezentuje svoju tvorbu na zájazdoch a hosťovaniach. Silný umelecký súbor a kolektívna práca všetkých zložiek divadla umožňujú udržiavať kvalitu a napredovať v spoločných dialógoch so všetkými záujemcami o dramatické umenie.

„Veríme, že tomu tak bude i naďalej. Rok 2016 určite prinesie ďalšie modernizácie a výdobytky vedy. Nás v DJGT však teší, že pretrváva záujem o jedno z najstarších umení spätých s ľudstvom – o umenie múzy Tálie!“  dodáva dramaturgička DJGT Zvolen Uršuľa Ferenčuková.